Praktiski
Mājas

Elektrības vietā vēlos izmantot petrolejas lampu. Kur tādu var iegādāties? 0

Foto-Shutterstock

Sakarā ar elektrības sadārdzināšanos vēlos uzzināt, kur var nopirkt petrolejas lampu un petroleju. ANNA ĶEGUMĀ

Petrolejas lampas jāmeklē saimniecības un lauksaimniecības preču veikalos. Piemēram, SIA “Pakavs” veikalā Aizkrauklē nopērkamas uz galda liekamas petrolejas lampas aptuveni par 8 eiro, lukturi par nepilniem 5 eiro, kā arī daktis un vairāku veidu lampām domātā eļļa – 0,5 litru maksā aptuveni 3 eiro.

Samērā plašs petrolejas lampu klāsts atrodams interneta veikalos. Cenas svārstās no dažiem līdz pat vairākiem desmitiem eiro. Piemēram, veikalā “sportline.lv” piedāvā sikspārņa tipa lampu par 22 eiro, bet veikalā “armas.lv” būs jāmaksā tikai 1,85 eiro.

Jāņem gan vērā, ka petrolejas lampas izstarotā gaisma ir samērā tumša un atbilst vien trīs sveču jaudai. Turklāt tiek lietota atklāta liesma, lampas stikls ekspluatācijas laikā stipri sasilst, telpā izplatās degšanas produkti.

Ņemot vērā elektroenerģijas sadārdzinājumu, vērts apsvērt iespēju ierasto kvēlspuldžu vietā izvēlēties ļoti ekonomiskās diožu lampas. Piemēram, 40 vatu spuldzi noteikti spēj aizstāt LED lampa ar 4–5 vatu jaudu. Turklāt šādas lampas cena ir līdzvērtīga petrolejas gaismekļa cenai. LED spuldzes ir vidēji 5–10 reizes efektīvākas par kvēlspuldzēm un 2–5 reizes efektīvākas par halogēnlampām. Līdz ar to šīs spuldzes ļauj samazināt enerģijas patēriņu un izmaksas par 50–90%, salīdzinot ar standarta apgaismojuma risinājumiem.

LA.lv