×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Elektrību tirgos četri uzņēmumi
 (3)

Foto: LETAFoto: LETA

“Baltcom” piegādāšot elektrību. Lūdzu, izskaidrojiet, kā tas notiks un kā var būt, ka kompānija, kas pati to neražos, tagad to pārdos. Vai tā nebūs spekulācija?
 Pēteris Pētersons Madonas pusē

Patlaban par elektroenerģijas pārdošanu mājsaimniecībām paziņojuši un vajadzīgās atļaujas saņēmuši četri tirgotāji, tostarp AS “Latvenergo”, SIA “BCG Riga”, SIA “Baltcom TV” un SIA “220 Enerģija”. Elektroenerģijas tirgu mājsaimniecībām iecerēts atvērt nākamā gada 
1. janvārī.

SIA “Baltcom” mārketinga vadītāja Elizabete Podinska skaidro, ka elektroenerģijas jomā, līdzīgi kā, piemēram, pārtikas nozarē, ir gan ražotāji, gan vairumtirgotāji, gan mazumtirgotāji. Ir uzņēmumi, kas tikai ražo elektrību, un ir tādi, kuri gan ražo, gan pārdod elektrību. “Baltcom” pārdod elektroenerģiju mājsaimniecībām, pērkot to par izdevīgu cenu vai nu biržā, vai tieši no ražotāja.

Elektroenerģijas iepirkuma cena ir ļoti mainīga un to ietekmē dažādi nosacījumi, tostarp elektrības ražošanas veids, no­krišņu daudzums, vēja ātrums. Mazumtirgotājs rūpīgi seko cenu izmaiņām un to ietekmējošiem faktoriem, lai iepirktu elektroenerģiju iespējami izdevīgāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es arī šo padarīšanu nespēju saprast nekādā veidā. Kā es varu paļauties, teiksim uz SIA “Baltcom TV”? Un jau nu Latvenergo viņiem nedod enerģiju?

  2. Tā arī nesaprotu,kāda jēga ir tai ” tirgus atvēršanai” ar četriem pārdevējiem,ja ražotājs viens un tas pats.Elektriba tomēr nav -piemēram -kartupeļi,kurus audzē daudzi ar dažādām izmaksām,tāpēc var pārdot par dažādām cenām.Bet te viens un tas pats ražotājs,bet 4 pārdevēji pārdos par dažādām cenām.

Draugiem Facebook Twitter Google+