Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. februāris, 2015
Drukāt

Nepieciešams elektriķis! Kur to meklēt? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kur meklēt elektriķi, kurš prot ne tikai instalāciju ierīkot, bet arī drīkst sagatavot dokumentu, kas nepieciešams privātmājas nodošanai ekspluatācijā?

Šis uzdevums nav tik vienkāršs, kā pirmajā mirklī šķiet. Pirmkārt, ir vajadzīgs sertificēts elektriķis, kam pieder zīmogs gluži kā dakterim, un, otrkārt, tāds, kurš savu kvalifikāciju apliecinājis mērīšanās un pārbaudēs, tātad specializējies šajā jomā. Internetā, protams, var atrast visu, un tur pirmā nāk atklāsme, ka mūsu valstī šiem ekspertiem ir divas jumta organizācijas – Latvijas elektriķu brālība un Latvijas elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācija, kas izsniedz arī attiecīgos sertifikātus montieriem, tehniķiem, inženieriem.

Diemžēl elektriķi publikai nav tik atvērti kā, piemēram, skursteņu slaucītāji, kas internetā uzrāda pat savu biedru fotoattēlus un tālruņu numurus, tādējādi netieši viņiem arī darbu gādājot. Latvijas elektriķu brālības sertifikācijas departamenta direktors Jānis Laganovskis stāsta, ka to liedzot personas datu aizsardzības kārtība, taču allaž jau var izlīdzēt, iedot kāda meistara tālruņa numuru, ja saimnieks tam iepriekš piekritis. Turklāt šādus pakalpojumus sniedzot arī firmas, piemēram, Rīgā tāda ir AS “Vektors”. Kā tas notiek praksē?

Akciju sabiedrības “Vektors” valdes priekšsēdētājs Voldemārs Vaivods vajadzību uztver ar izpratni, lai gan uzņēmumam tīkamāki, protams, esot nopietnāki pasūtījumi. Cik tur tā darba, ja vien māja nav pārlieku pieblīvēta ar smalkām elektroietaisēm, – aizbrauc divi vīri, izmēra pretestības un vēl kādus parametrus un uzraksta tehnisko atskaiti par instalācijas stāvokli. Pasūtītājs varot iekļauties 100 eiro robežās, ieskaitot pat ceļu un PVN. Ja atklājas problēmas, tā ir saimnieka atbildība, cita saruna, kompetence un izmaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ceru, ka balstoties uz konsultāciju kaut ko nenosvilināsi!

  2. Runājot par elektromontāžas darbiem, bieži kvalificēta elektriķa pakalpojumi nav nepieciešami, bet pietiek vien ar profesionālu telefonisku konsultāciju. Piemēram, ja man rīdziniekam to sniedz kāds tiešām uzticams elektriķis Rīgā. Es parasti paļaujos uz speciālistiem, atrodamiem šādā interneta vietnē: .. Elektromontāžas darbu pakalpojuma sniedzējam jāpievērš uzmanība, jo galalietotājam elektroietaišu ekspluatācijas laikā ikviena elektriķa kļūda var būt liktenīga.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+