Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Elektriskais enkurs un citi. Ko makšķerēšanai varēja ieraudzīt izstādē “Atpūta un sports”?

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Vobleru piedāvājums izstādes "Medības un makšķerēšana" stendā.

Aiz pēdējā apmeklētāja aizvērušās izstādes “Atpūta un sports” durvis. Ko jaunu un īpašu varēja ieraudzīt apmeklētāji makšķerēšanas priekiem atvēlētajos stendos?

Arvien straujākiem soļiem makšķerēšanā ienāk jaunās, modernās tehnoloģijas, kas padara copmaņu ikdienu uz ūdeņiem ne tikai komfortablāku, bet arī krietni vien ražīgāku. Šeit noteikti var pieminēt “eboat.lv” stenda demonstrēto laivu, kas aprīkota ar tā dēvēto elektrisko enkuru. Ar laivas iekšdedzes dzinēju makšķernieks braukā pa ūdenskrātuvi un ar eholoti meklē zivīgu vietu. Tādu atradis, viņš ar tālvadības pulti dod komandu laivas priekšgalā ar speciālu kronšteinu piestiprinātam elektromotoram, kas laivu notur vienā punktā. Ja nepieciešamas, motoru var uz brīdi izslēgt (aiz tā aizķērusies aukla utt.), ar nākamo komandu iespējams atgriezties iepriekšējā vietā un turpināt copēt.

Modernās tehnoloģijas ieviesušas patīkamas korekcijas eholotēm cenu ziņā. Pirms diviem trim gadiem eholote ar makšķerniekiem nepieciešamajām funkcijām maksāja diezgan bargu naudu, tagad šādu eholoti var iegādāties par tiešām draudzīgu cenu. Nopērkami, protams, arī krietni dārgāki modeļi, bet tajos atkal jaunas iespējas, funkcijas un visādi uzlabojumi (jutība, dzidrība, diapazoni, ekrāna izmēri utt.).

Par firmas “eboat.lv” konsultantu piekritis kļūt makšķerēšanas sporta entuziasts no Lietuvas, kurš Norvēģijā pieveicis paltusu gandrīz divu centneru svarā, ar to kļūdams slavens ne vien Baltijā, bet visā Skandināvijā. Copmaņiem, kuri izvēlēsies meklēt savu zivju laimi Norvēģijā, nebūs jāvandās pa daudziem veikaliem, viņi visu copei nepieciešamo varēs iegādāties šeit. Iepirkties iespējams, pat neizejot no mājas.

Makšķerēšanas inventāra tirdzniecības firma “Gold Fishing” ieguvusi tiesības izplatīt visā pasaulē atzītās firmas “St. Croix” kātus, kuru modeļus varēja aplūkot izstādē. Šo kātu labākā īpašība, pēc firmas vadītāja Vitālija Karpenkova vārdiem, esot mūža garantija. Ja neievērsiet kātu auto durvīs vai brutāli tam neuzkāpsiet virsū, rūpnīcas defektu gadījumā kātu apmainīs pret jaunu. Kātu sortiments ļoti plašs, ikviens var atrast sev piemērotāko gan tvičam, gan džigam, gan cīņai ar lielu līdaku vai lasi.

Par makšķerniekiem ļoti draudzīgām cenām var iegādāties arī daudzus un dažādus Shimano spoļu modeļus. Vitālijs atzīst, ka šīm spolēm ir draudzīga cena un pieejami labi servisa pakalpojumi Latvijā, un tas makšķerniekiem nav mazsvarīgi. Neatkarīgi no tā, kur komplektēta spole, detaļas un komplektējošie mezgli ir ražoti Japānā.

Gandrīz visos copes stendos milzīgā izvēlē lielu popularitāti ieguvušās ēdamgumijas un, protams, milzum daudzi kilometri makšķerauklu. Auklu jomā varēja vērot, ka mīkstās, zīdainās japānietes cenu ziņā sāk izspiest stīvos un neprecīzos citu firmu ražojumus, par kvalitāti nemaz nerunājot. Domāju, ka ir jēga nedaudz piemaksāt par auklu, kas nodrošina tālāku un kvalitatīvāku iemetienu, ir klusa un ar augstām pretnodiluma īpašībām.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4.2
Alūksne +3.5
Daugavpils +4.9
Saldus +2
Liepāja +3.9
Jelgava +3
Ventspils +3.8
Limbaži +3
Madona +3
Rēzekne +3
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+