×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Elektroapgāde vēl traucēta 4000 mājsaimniecību; vairums bojājumu novērsti

Foto - LETAFoto - LETA

Otrdienas vakarā un naktī uz trešdienu, 21. maiju, Latgalē, Vidzemē un Latvijas dienvidos plosījās spēcīgi pērkona negaisi. Elektroapgāde šorīt vēl traucēta aptuveni 4 000 mājsaimniecību. Līdz rītam ir ievērojami samazināts bojājumu skaits, atjaunojot elektroapgādi aptuveni 21 000 mājsaimniecību, portālu “LA.lv” informēja A/S “Sadales tīkli”.

Visvairāk bojājumu vakar bija Latvijas austrumu daļā – Balvu, Rēzeknes, Krāslavas, Daugavpils novadā. Aptuveni 10 000 bez elektroenerģijas piegādes bija Ludzas un Krāslavas novadā, jo spēcīgā pērkona negaisa dēļ, bez sprieguma bija Ludzas apakšstacija un divas maģistrālās līnijas. Elektroenerģijas piegādes traucējumi bija vērojami arī Vidzemē – Valmieras un Rūjienas apkaimē un valsts dienvidu daļā – Bauskas novadā.

“Sadales tīkls” piesaistīja 69 elektromontieru brigādes, no tām: Austrumos – 35 brigādes; Ziemeļos un Ziemeļaustrumos kopā – 21; Centrālā valsts daļā – 12 un Latvijas Rietumos – 4 elektromontieru brigādes, kas sadarbībā ar dispečeriem turpināja darbu diennakts tumšajā laikā – veica bojājumu lokalizēšanu, organizēja pārslēgumus elektrotīklā, lai maksimāli jau nakts stundās atjaunotu elektroapgādi klientiem.

Bojājumi elektrotīklā, spēcīgā vēja un negaisa dēļ pirms pusnakts tika lokalizēti un novērsti atbilstoši vētras pārvietošanās ceļam un līdz plkst. 23:00 elektroapgāde jau bija atjaunota 15 000 klientu.

21.maija rītā elektroenerģijas piegāde vēl ir jāatjauno aptuveni 4 000 klientiem, no tiem aptuveni 600 Balvu novadā, 500 – Daugavpils, 450 Dagdas nov. Vēl elektroapgāde šorīt traucēta Rēzeknes, Rugāju, Riebiņu, Burtnieku, Beverīnas, Valmieras, Krāslavas un Jelgavas novadā.

“Elektroapgādes traucējumi tika maksimāli samazināti salīdzinoši ātrā laikā, pateicoties gan uzņēmuma iepriekšējai gatavībai, mobilizējot brigādes, gan šobrīd realizētai vidējā sprieguma elektrolīniju automatizācijas programmai, kas ievērojami samazina bojājumu lokalizēšanas un novēršanas laiku. Šobrīd visi mūsu spēki ir koncentrēti elektroapgādes atjaunošanai negaisu skartajos reģionos, lai pēc iespējas ātrāk novērstu postījumus. Šīs dienas gaitā noritēs darbs pie tehniski sarežģītāko bojājumu novēršanas elektrolīnijās – zibens bojāti balsti, sarauti vadi vairākos līnijas posmos, kā arī bojājumi vietās ar apgrūtinātu piekļuvi, īpaši purvainos un mežainos apvidos,” norādīja AS “Sadales tīkls” izpilddirektors Andis Pinkulis.

AS “Sadales tīkls” izsaka pateicību klientiem, kas ar sapratni izturas pret spēcīgo pērkona negaisu izraisīto bojājumu novēršanas darbu. Uzņēmums aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Konstatējot bīstamu situāciju – negaisa laikā uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi vai zibens bojāti balsti, nekavējoties ziņot, zvanot uz AS “Sadales tīkls” klientu servisa bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.7
Alūksne +22.8
Daugavpils +24.5
Saldus +11.7
Liepāja +13.8
Jelgava +12.8
Ventspils +13.9
Limbaži +15
Madona +19.4
Rēzekne +22.7
Draugiem Facebook Twitter Google+