×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Elektroenerģijai atkal Starta tarifs

1. aprīlī tiek atjaunota Starta tarifa patēriņa uzskaite mājsaimniecībām, kas par pirmajām patērētajām 1200 kilovatstundām paredz norēķināties pēc samazinātās tarifa likmes jeb Starta tarifa.

 

Sākot elektroenerģijas uzskaiti ar 1. aprīli, pirmais norēķins pēc Starta tarifa likmes jāveic maijā, veicot apmaksu par patēriņu aprīlī. Klientiem ir iespēja pārbaudīt savu Starta tarifa patēriņa atlikumu internetā e-latvenergo.lv vai saņemot informatīvu īsziņu. Rēķinoties ar ekonomisko situāciju, AS “Latvenergo” atvieglo elektroenerģijas izmaksu segšanu, nodrošinot sociālo atbalstu vairākām iedzīvotāju grupām.

Šobrīd liela daļa AS “Latv­energo” klientu lieto uzņēmuma klientu servisa pakalpojumus – elektronisko norēķinu interneta lapu e-latvenergo.lv, ir reģistrējuši savu mobilā tālruņa numuru informatīvas īsziņas (SMS) saņemšanai, kā arī izvēlējušies Izlīdzināto maksājumu. Ja klients ir reģistrējis savu mobilā tālruņa numuru SMS saņemšanai, viņš tiks informēts par pāreju no Starta uz Pamata tarifu.

AS “Latvenergo” jau vairākus gadus piešķir norēķinu kartes sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem. Iepriekš atbalsts jau ir sniegts trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, savukārt šā gada mērķa auditorija ir sociāli mazaizsargātas ģimenes ar bērniem – kopā 40 000 norēķinu kartes Ls 53,70 vērtībā.

 

Uzziņa

* Starta tarifs (populārākā tarifa T1 gadījumā) – 0,0825 Ls/kWh.

* Sākot ar 1201. kWh – Pamata tarifs (T1 gadījumā) – 0,1074 Ls/kWh.

* e-latvenergo.lv lietotājiem aprēķins notiek automātiski.

* Vismaz reizi gadā pēc veiktas kontrolpārbaudes AS “Latv­energo” nosūta klientiem maksājumu pārskatu par pēdējiem 12 mēnešiem.

Elektrības norēķinu kartes savas pašvaldības sociālajā dienestā var saņemt sociāli mazaizsargātās ģimenes ar bērniem:

* daudzbērnu ģimenes (kas nav saņēmušas tarifa kompensāciju 2400 kWh patēriņam);

* trūcīgās ģimenes ar bērniem (izņemot tās ģimenes, kas jau ir saņēmušas elektrības norēķinu karti par 500 kWh iepriekšējā gadā);

* ģimenes, kurās aug bērni invalīdi;

* ģimenes ar audžubērniem un aizbildniecībā esošiem bērniem.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+