Tehnika
Auto un moto

Unikāls projekts – Latvijas elektrokartinga čempionāts0

Foto – Atis Jansons

“LMT Autosporta akadēmijai” (“LMT AA”) izdevies radīt unikālu projektu ne vien Latvijā, bet arī Eiropas un pat pasaules mērogā.

Pateicoties sadarbībai ar Latvijas uzņēmumu “Blue Shock Race”, ir radīti elektriskās piedziņas kartingi, kas atsevišķā klasē startēs Latvijas kartinga čempionāta ietvaros. Tas ir pasaulē pirmais elektrokartinga sacensību seriāls – valsts čempionāts.

Jaunizveidotajai “TK Elektro” klasei piešķirts Latvijas čempionāta statuss. Tas panākts, pateicoties “LMT AA” solījumam, ka katrā posmā uz starta izies vismaz 10 elektrokarti. Jau 1. maijā Kandavā Latvija pasaules autosporta vēsturē atvērs jaunu lappusi kā pirmā valsts, kurā norisinājušās elektriskā kartinga sacensības ar valsts čempionāta statusu.

“Elektroautomašīnas ir ne tikai autobūves, bet arī autosporta nākotne. Tāpēc esam lepni, ka tieši Latvijā risināsies pirmais valsts čempionāts elektrokartingiem,” stāsta “LMT Autosporta akadēmijas” vadītājs Dainars Dambergs. “Domāju, ka jau tuvākajos gados katrā valstī būs šāds čempionāts, jo elektrotehnoloģijas auto industrijā ienāk ļoti strauji.”

“Latvijas Mobilā Telefona” prezidents Juris Binde: “Atbalstot autosportu, vienmēr īpašu vērību esam veltījuši tieši jauno rallija talantu attīstībai. Tāpēc ar īpašu gandarījumu iesaistīsimies tehnoloģisko inovāciju nodrošināšanā autobūvē, palīdzot “LMT AA” attīstīt pasaulē pirmo elektrokartinga čempionātu. Jau tuvākajā nākotnē uz šiem elektrokartiem plānojam testēt borta datora papildu aprīkojumu, kas ļaus veikt trajektorijas pierakstus, uzkrāt un analizēt informāciju, tādējādi uzlabojot jauno kartingistu apmācību iespējas. Nākotnē šīs zināšanas būs noderīgas arī autonomo auto attīstībai Latvijā.”

“Blue Shock Race” vadītājs Artis Daugins: “Jau vairākkārt esam sevi pierādījuši kā pirmie elektromobilitātē. Runājot par tehnoloģiju – ar elektrokartu var braukt praktiski jebkādos laikapstākļos, pat –20 grādos un +40 grādos. Arī lietus netraucē. Visas elektrovoltāžas ir Eiropas Komisijas standartiem atbilstošas un pat drošākas. No mūsu puses veiksim elektrosistēmas 100% novērtējumu un dosim tehnisko atzinumu pirms visām sacensībām, lai uz starta līnijas visiem pilotiem ir vienāda tehnika. Visos sacensību posmos būsim ar servisa parku, bateriju uzlādes staciju, konsultācijām un tehnisko atbalstu. Šis čempionāts ir atklātais – tas nozīmē, ka, iegādājoties tehniku, ikvienam iespējams tajā piedalīties.”

Latvijas elektrokartinga čempionātā (EKČ) paredzēti seši posmi: pirmais notiks 1. maijā Kandavā, otrais – 26. maijā Madonā, trešais – 9. jūnijā Smiltenē, ceturtais – 28. jūlijā Kandavā, piektais – 25. augustā SK 333, Ropažos, bet noslēguma posms būs 29. septembrī Jelgavā.

Latvijas EKČ ietvaros savu dalību jau apstiprinājušas komandas no Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas, Saldus BJC, Aizkraukles PVS, Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas struktūrvienības, Malnavas koledžas, Liepājas Valsts tehnikuma, Smiltenes tehnikuma un Ventspils tehnikuma. Ar vienu gokartu katrā posmā startēs arī “LMT Autosporta akadēmija”, un kartinga pilots būs pazīstamais motofrīstaila meistars Mārtiņš Aleksandrovičs.

LA.lv