Apbrīno

Elektroniskā mūzika – Džodžo Maijera “Nerve” 16

Publicitātes foto

Koncertzālē “Palladium” 10. maijā uzstāsies Džodžo Maijera “Nerve”, kas attīstījās no leģendārā party event “Prohibited Beatz” 90. gadu beigās Ņujorkā. Džodžo Maijers, Džeikobs Bergsons, Džons Deivs un Ārons Nevezī laika gaitā izveidojušies par labi noslīpētu grupu, kas pavisam jaunā veidā miksē programmētās elektroniskās mūzikas stilus ar improvizāciju starp vairākiem mūziķiem.

Formāta ietvaros grupa asimilē plašu spektru elektroniskās mūzikas stilu, sākot no old-school jungle, dubstep, glitch beats, līdz minimal, tech house u. c. Tādējādi grupa iepazīstināja elektroniskās mūzikas auditoriju ar improvizētu mūziku, nesot līdzi džeza improvizācijas tradīcijas, pulsējošos ritmus un stilistisko evolūciju digitālajā laikmetā. Tajā pašā laikā tā iemieso sevī rock’n’roll esenci – labi pavadīt laiku un parādīt vidējo pirkstu visiem, kas pret šo procesu iebilst un kam ar to ir problēmas.

“Nerve” atkārtoti izaicina attiecības starp cilvēka radošumu un digitālo tehnoloģiju un ir radījusi jaunu formu muzikālai izpausmei, kas ir pavisam unikāla šobrīd pasaulē. Galvenais mērķis ir autentiska 21. gadsimta mūzika.

Šveicē dzimušais ritma pavēlnieks Džodžo Maijers sāka spēlēt bungas ļoti agrā bērnībā, un viņa pirmā uzstāšanās bija divu gadu vecumā ar sava tēva grupu. Astoņpadsmit gadu vecumā viņš ieguva starptautisku uzmanību kopā ar Montiju Aleksandru un ir uzstājies kopā ar džeza leģendām Dizī Gelespī, Ninu Saimoni. 90. gadu sākumā Džodžo pārcēlās no Eiropas uz Ņujorku, kur sadarbojās ar plaša spektra māksliniekiem, spēlējot dažādus mūzikas stilus. Džodžo radošā darbība kā grupas “Nerve” līderim padarīja viņu par vienu no izcilākajiem izpildītājiem un inovatoriem savā instrumentspēlē. Viņa koncepti un tehnikas, kā emulēt elektroniskās mūzikas ritmus reālā laikā uz akustiska bungu komplekta, radīja jaunu standartu un atvēra durvis pilnīgi jaunai mūziķu paaudzei.

Džons Deivs ir ilglaicīgs domubiedrs un viens no “Nerve” stūrakmeņiem. Džons ir šobrīd pasaulē visvairāk zināmais mākslinieks sintizēta elektriskā basa kultūrā. Ar savu daudzšķautņaino pieredzi kā basģitāristam un plašo tehnisko pieredzi kā vienam no Ņujorkas noslogotākajiem ierakstu un miksēšanas inženieriem Džons ieguvis unikālas zināšanas, kā ar savu basģitāru un efektu pedāļiem emulēt gandrīz jebkādu elektroniski veidotu basa līniju.

Džeikobs Bergsons sākotnēji sadarbojās ar “Nerve” kā ierakstu inženieris albuma “The Distance between Zero and One” ierakstu sesijās 2010. gadā. Pāris gadu vēlāk viņš pievienojās grupai kā taustiņinstrumentālists un producents. Viņam ir plaša stilistiskā pieredze džezā, elektroniskajā un popmūzikā, un viņa prasmes sintēzē padara viņu par perfektu sadarbības partneri grupā “Nerve”.

Darbojoties “Nerve” īpašajā reālā laika audiodekonstrukcijas konceptā, Ārons Nevezī mijiedarbojās ar grupu un manipulē ar tās skaņu dzīvajās performancēs, pārvēršot mikspulti par muzikālu instrumentu un reālā laikā pievienojot dažādas tekstūras, kas parasti tiek radītas audio pēcapstrādē. Viņš papildina grupu ar daudzu gadu studijas pieredzi un tehniskiem paņēmieniem, aizvien no jauna izplešot mākslinieciskās robežas dzīvajā skanējumā.

10. V 20.00 koncertzāle “Palladium”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena EUR 25

LA.lv