×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Elektrosvinga komēta Alise Frensisa


ReklāmfotoReklāmfoto

Pirmoreiz Latvijā viesosies dziesminiece un dzejniece Alise Frensisa, kuru dēvē par jaunās svinga ēras karstāko un stilīgāko muzikālo komētu. 25. oktobrī dziedātāja sniegs koncertu Rīgā koncertzālē “Palladium”.

Alisi Frensisu var dēvēt par īstenu pasaules pilsoni kaut vai tādēļ vien, ka viņas saknes sniedzas divos kontinentos – divās zemēs. Viņa dzimusi Rumānijā, taču dziedātājas tēva dzimtene ir Tanzānija, bet pašlaik mūziķe mīt Vācijā, Ķelnē, kur darbojas kopā ar grupu.

Pēc tikšanās ar multiinstrumentālistu un producentu Goldiju džeza bārā Mimizānā Francijā viņi uzstājās kopā vairākās leģendārās džema sesijās Goldija bohēmiskajās komūnās. Diezgan drīz viņi saprata, ka, kopā muzicējot, paši var radīt ko jaunu – kaut ko lielāku un varenāku.

Nekādā gadījumā neapstrīdot čarlstona tradīcijas un pagājušā gadsimta 20. gadu džezu, Alises un Gol-dija mūzika pārsniedz retro nostalģisko šiku, savā mūzikā gan ienesot 20. gadu skaņu, taču to viņa dara 21. gadsimta digitālo iespēju apdarē. Pati dziedātāja neslēpj, ka viņu ietekmējušas gan džeza un svinga leģendas, gan mūslaiku hiphopa ikona Eminems un popmūzikas dīva Bejonse.

Uz skatuves Alise fokusējas uz savu vokālu un primadonnas pienākumiem, turklāt dara to tērpos un matu sakārtojumā, kas raksturīgi pagājušā gadsimta 20. gadiem. Starp citu, ekstravagantos tērpus tīk izfantazēt un šūdināt pašai dziedātājai. Uz skatuves viņai pievienojas arī sers Čulmins Jo, korejiešu mūziķis, kurš simulē fona kori ar savu elektronisko harmoniju, kā arī Goldijs, kurš rada viena cilvēka bigbendu, bruņojies ar mūzikas radīšanas datorprogrammu “Ableton Live”.

A. Frensisa savā vēl pavisam īsās karjeras laikā veikusi ātru un reibinošu ceļu no džeza klubiņiem uz lielām skatuvēm visā Eiropā. Pērn prestižās lielizdevniecības “Universal Music group” paspārnē klajā nāca dziedātājas debijas albums “St. James Ballroom” un sacēla pamatīgu jezgu džeza, svinga un elektrosvinga pasaulē. Jau šobrīd albumu uzskata par gada labāko jauno ierakstu neosvinga žanrā – tas nesis arī aicinājumu uzstāties slavenajā Montrē džeza festivālā.

Jaunajai dziedātājai jau šobrīd tiek veltīti krāsaini epiteti – “pašpārliecināta”, “apdāvināta” un “pavedinoša”. Ir skaidrs, A. Frensisa ienes savā mūzikā 20. gadu elpu un liek atdzīvoties tā laika džezam, taču vienlaikus spoži atgādina – esam šajā gadsimtā!

Varbūt noder!!


Koncerts: 25. X 19.00.

Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 11 – 21.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+