Latvijā
Rīga

Eleonorai Zolitūdē gadiem nespēj izskaidrot rēķina pieaugumu 2

Eleonora Skuja

Rīgas mikrorajona iedzīvotāju neizpratni radījis fakts, ka piespiedu zemes nomas maksa pēkšņi vairāk, vēsta portāls “skaties.lv”.

Raidījumam “Bez Tabu” ilggadējā kāda Zolitūdes nama iedzīvotāja Eleonora Skuja stāstīja, ka līdz 2012. gadam Aleksandra Bieziņa 1. namam bija piesaistīta 1811 kvadrātmetru lielai teritorijai, taču 2013. gadu situācija mainījusies – un maksājums aprēķināts jau par 3002 kvadrātmetriem.

“Mūsu adresē ir divi nekustamā īpašuma objekti – dzīvojamā māja un universālveikals, kuram ir savs stāvlaukums. Rakstīju ”Rīgas namu pārvaldniekam”, lai noskaidrotu, kādēļ tika palielināta namam piesaistītā teritorija. Atbildi tā arī nesaņēmu,” raidījumam stāstīja rīdziniece.

Kundze vairākkārt vērsusies pie apsaimniekotāja, lai noskaidrotu, vai par blakus esošo stāvlaukumu iedzīvotājiem arī jāmaksā. Pārvaldnieks atbildējis noliedzoši, taču rēķins gada griezumā tomēr pieaudzis.

Saistītie raksti

“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve Santa Vaļuma norādīja, ka māja atrodas uz vairākiem zemesgabaliem. Līdz 2015. gadam mājas kopīpašnieki maksājuši par vienu zemesgabalu, bet no 2015. gadu arī otrs zemesgabala īpašnieks vērsies pie pārvaldnieka par piespiedu zemes nomas attiecību nodibināšanu.

“Ja iedzīvotāji vēlas samazināt dzīvojamai ēkai piesaistīto teritoriju, tad ar iesniegumu jāvēršas pašvaldībā,” pauda uzņēmuma pārstāve.

LA.lv