×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. novembris, 2013
Drukāt

Ēlerte: atbalstu Sprūdža lēmumu atcelt diferencēto maksu par braukšanu Rīgā (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Projekta "Europeana 1989" Latvijas vēstniece Sarmīte Ēlerte piedalās preses konferencē par Baltijas ceļa atceres dienām 23. un 24.augustā Esplanādē un digitālo kolekciju "Europeana 1989".

Partijas “Vienotība” Rīgas domes frakcija atbalsta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) lēmumu atcelt Rīgas domes pieņemtos saistošos noteikumus par diferencētām biļešu cenām Rīgas sabiedriskajā transportā, informēja partijas “Vienotība” Rīgas domes frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte.

Ministrijas lēmums dos labumu gan visas valsts iedzīvotājiem, gan tieši rīdziniekiem, jo nepamatotā tarifu sadārdzinājuma dēļ ir apdraudēta Rīgas ekonomiskā izaugsme, uzsvēra Ēlerte. Biļešu cenu pieaugums sadārdzinātu darbaspēka izmaksas.

Rīgas labklājības radīšanā piedalās arī tie cilvēki, kuri katru dienu iebrauc Rīgā, lai pilsētā strādātu. “Saskaņas centra” un “Gods kalpot Rīgai” lēmums par diferencētajām biļešu cenām apdraud valsts vienotību, norādīja partijas “Vienotība” Rīgas domes frakcijas vadītāja.

“Uzskatu, ka Rīgas domei ir jāatgriežas pie jautājuma par nejēdzīgi augstajiem sabiedriskā transporta tarifiem, kuri tika pieņemti bez jebkādas ekonomiskās analīzes un pamatojuma.

Jāatgādina, ka vēl šā gada septembrī “Rīgas satiksme” iesniedza saskaņošanai jaunu braukšanas maksu – 0,70 eiro (0,49 lati) no 1.janvāra. Tikai neilgi pēc tam,7. oktobrī, Rīgas domes vairākums jau nobalsoja par Latvijas vēsturē lielāko sabiedriskā transporta biļešu cenas sadārdzinājumu, no 0,70 līdz pat 1,2 eiro (0,84 lati), tātad par 71%,” skaidroja Ēlerte.

Kā ziņots, 8.novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izvērtējusi Rīgas domes pieņemtos saistošos noteikumus par diferencētām biļešu cenām Rīgas sabiedriskajā transportā un nolēmusi prasīt pašvaldībai šo normu atcelt.

Rīgas domē 7.oktobrī tika apstiprināti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz, ka no 1.janvāra Rīgā deklarētie iedzīvotāji līdzšinējo 50 santīmu vietā par biļeti Rīgas sabiedriskajā transportā maksās 42 santīmus jeb 0,60 eiro, savukārt Rīgā nedeklarētajiem pasažieriem biļete maksās dubultā – 84 santīmus jeb 1,20 eiro.

Pēc Rīgas domes teiktā, 1,20 eiro ir brauciena pašizmaksa, bet galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem tiks piemērota 50% atlaide.

Līdzīgas atšķirības plānotas arī mēnešbiļešu cenās, kamēr skolēniem un studentiem, kas apmeklē izglītības iestādes Rīgas administratīvajā teritorijā, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas atlaides tiks palielinātas no 60% līdz 80%.

Ar šādu soli Rīgas domes vadība cer pamudināt Rīgā dzīvojošos un strādājošos cilvēkus deklarēties Rīgā, lai tādējādi šo cilvēku maksātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) nonāktu galvaspilsētas kasē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. kkā negribas visur uzrādīt “deklarēšanās karti”, lai kaut kur Valmierā vai Rēzeknē man kā rīdzeniecei pusdienas maksātu dārgāk nekā vietējiem. Slikts paraugs. un vēl:
  1. RS jau tagad strādā ar zaudējumiem; kur ekonomiskais ieguvums?
  2. sagaidu, ka manā dzīvoklī deklarēsies kāds desmits, ja ne vairāk, Rīgā strādājošo. vismaz, kad mainīju dzīvesvietu, deklarāšanās nesagādāja grūtības – ne īres līgumi, ne īpašumtiesības jāuzrāda nebija.
  3. Rīgas mēra arguments par Siguldu ir tikai populistisks, pēc labākajiem komunistu paraugiem: a) Siguldu var kājām izstaigāt 15-20 min. b) par brīvu ir tikai trosu ceļš no Krimuldas pār Gaujas ieleju. Un izmanto šo iespēju approx. 50 cilvēku dienā. kkā salīdzinājums ar Rīgu un RS īsti neiet kopā; citi mērogi.
  p.s. nez kāpēc netieku vaļā no uzmācīgas domas, ka Rīgā tiek veikts experiments ar sab transportu – vai tiešām viesstrādnieki nosegs izdevumus? Ja izrādīsies ka – jā, tad varēs arī Maskavā ieviest.
  p.p.s. nu un cik tad izmaksā 1 pasažiera pārvadāšana? vai ir atšķirības izmaksās tramvajā, trolejbusā, autobusā? Ja 0,6 eiro ir pašizmaksa, tad kāpēc nerīdzeniekiem jāmaksā 1,2 eiro. bet, ja pašizmaksa ir 1,2 eur, tad kāpēc RD atsakās no šīs starpības naudas?
  Bet varbūt vēlēšanas tuvojas….

 2. Šī dāma šajā gadījumā nu gan varēja izmantot iespēju paklusēt. Tā taču bija viņas “ģeniālā ideja” par deklarēšanos Rīgā.Ar negodīgu paņēmienu nekas neizdevās.

Draugiem Facebook Twitter Google+