×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Ēlerte: cīņa nākamgad pašvaldību vēlēšanās Rīgā būs smaga

Foto-LETAFoto-LETA

Cīņa nākamgad pašvaldību vēlēšanās Rīgā būs smaga, taču uzvarama, 1.decembrī uzrunā “Vienotības” kongresā norādīja partijas kandidāte Rīgas mēra amatam Sarmīte Ēlerte.

“Ja gribam padarīt Rīgu par iespēju pilsētu, ir jāuzvar nākamā gada pašvaldību vēlēšanās,” norādīja Ēlerte, piebilstot, ka šī cīņa būs smaga, taču tā ir uzvarama. Tas esot paveicams “Vienotības” Rīgas kandidātu sarakstam kā vienībai, kurā katram ir sava kompetence, zināšanas un loma, kurā visi kopā veido saliedētu vienību, klāstīja politiķe.

Tāpat nepieciešams vienoties par sadarbību pirms vēlēšanām un koalīciju pēc vēlēšanām ar Reformu partiju, nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), akcentēja Ēlerte.

Vislielākais izaicinājums “Vienotībai” nākamajā gadā būs pārliecināt, ka iespējama labāka Rīga, kura patlaban ir neizmantoto iespēju pilsēta, uzskata Ēlerte. Rīgas potenciāls ļauj tai būt gudras ražošanas pilsētai, ne tikai tirgošanās centram, uzskata politiķe. Viņa piebilst, ka patlaban Rīga nestrādā pie investīciju piesaistes, tai nav inovāciju atbalsta politikas, radošo industriju inkubatora. Tāpat Rīga neesot uzņēmusies atbildību ne par vienu nacionālā līmeņa kultūras iestādi.

Tomēr Rīgai ir potenciāls, bet tam ir jāpievieno mērķtiecīga pilsētas attīstības politika. Ēlerte uzskata, ka būt daļai no Ziemeļu kulturālās, ekonomiskās, politiskās telpas ir Rīgas vēsturiskā, dabiskā ģeopolitiskā identitāte.

“Rīga nav pelnījusi būt pēcpadomijas oligarhu izklaižu un pelēku darījumu centru. Rīgai jākļūst par jauno Ziemeļu zvaigzni,” pauda politiķe.

Rīga ir un būs latviska, eiropeiska un daudzveidīga, daudzvalodīga, atvērta, dinamiska un radoša pilsēta, bet tā nebūs divkopienu, divvalodīga, sašķelta pilsēta, akcentēja Ēlerte.

Viņa sacīja, ka “Vienotība” uzrunās arī tos, kurus “Saskaņas centrs” centās “iedzīt krievvalodīgajā nošķirtības strupceļā”.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka Rīgai un valstij ir jābūt vienotām, un šāda sadarbība garantētu jaunu dinamiku visai Latvijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+