×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Ēlerte Mežaparka traģēdijā saskata arī “Rīgas mežu” nolaidību (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte uzskata, ka ekskursijas autovilciena avārijā, kurā gāja bojā bērns, vainojama arī SIA “Rīgas meži” nolaidība.

Kā norāda politiķe, par spīti tam, ka vilcieniņa saimnieki – SIA “Baltās ielas” – nebija pagarinājuši līgumu ar kultūras un atpūtas parka apsaimniekotāju SIA “Rīgas meži”, pa Mežaparku nelegāli brauc izklaides vilciens – transporta līdzeklis -, bet parka saimniekiem par to nekas nav zināms.

Traģēdija gan būtu varējusi notikt arī tad, ja līgums būtu ticis pagarināts. “Rīgas mežu” vadība atzīstot, ka līgumu būtu tāpat noslēguši, jo citu konkurentu nav bijis. Tomēr tas, ka “Rīgas mežu” deguna priekšā nelegāli braukā labi pamanāms objekts, liecina par parka saimnieka nepārprotamu bezatbildību, paziņojumā presei uzsver Ēlerte.

Visdrošākā liecība tam, ka nelaimes gadījums vai traģēdija Mežaparkā bija tikai laika jautājums, esot haoss parka kopējās atpūtas un satiksmes telpas sadalījumā starp atpūtniekiem un dažādiem transporta un pārvietošanās veidiem. Retie marķējumi uz ceļa, kas it kā atdala riteņbraucēju un gājēju plūsmu, ir slikti pamanāmi. Ēlerte uzskata, ka izklaides vilciena ceļam bija jābūt atdalītam no pārējām plūsmām ne tikai ar retiem zīmējumiem uz asfalta, bet arī ar drošām atdalošām barjerām. Tāpat jābūt labi saskatāmām brīdinājuma zīmēm par iespējamo vilciena tuvošanos un jāizmanto labi dzirdams brīdinājuma signāls.

Kā uzsver deputāte, vēl viens drauds drošībai ir automašīnas, kas starp dažādiem atpūtniekiem lavierē ar ātrumu 20 kilometri stundā astoņus kilometrus garā posmā.

“Nesen uzzinājām, ka Zolitūdes “Maxima” būvniecības lietā atsevišķi dokumenti ir bijuši viltoti. Mums nav pamata apgalvot, ka tieši tas bijis kritiskais punkts, kāpēc notika Zolitūdes traģēdija. Arī nāvi Mežaparkā, iespējams, nebūtu varēts novērst arī tad, ja būtu kārtībā līgumi un satiksmes plūsmas kontrole. Tomēr nolaidība, vienaldzība un bezatbildība abos gadījumos iedarbināja cēloņsakarību ķēdi, kuras rezultāts ir traģēdija,” norāda Ēlerte.

Jau ziņots, ka 9.martā Mežaparkā gājis bojā 2007.gadā dzimis zēns, kurš, braucot ar velosipēdu, pakļuvis zem ekskursijas autovilciena. Vilcieniņš parka teritorijā kursējis nelegāli, jo šogad vēl nebija noslēdzis kārtējo līgumu ar parka apsaimniekotāju, pašvaldības SIA “Rīgas meži”, par šādas atrakcijas organizēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Domniecei derētu paskatīties, cik nolaidīgi SIA Rīgas meži kopj savus mežus!

  2. Sarmītei Ēlertei Atbildēt

    Nenāktu par sliktu papētīt, kā vispār darbojas Rīgas pašvaldības uzņēmums, kas saucas SIA Rīgas meži. Kā var “darboties”, ja Rīgas meži ir pārtapuši par grūti izprotamu lūzušu, puskritušu, bojātu, kritušu, aizaugušu, piemēslotu biežņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+