Politika

Ēlerte mudina reģistrēt dzīvesvietu Rīgā 16

Foto-LETA

Lai drošāk būtu iespējama “Saskaņas centra” (SC) līdera Nila Ušakova nomaiņa Rīgas mēra krēslā, visiem galvaspilsētā dzīvojošajiem būtu nepieciešams tur deklarēt arī savu dzīvesvietu, lai varētu piedalīties pašvaldību vēlēšanās, teikts “Vienotības” izplatītajā paziņojumā.

“Šajās vēlēšanās svarīga būs ikviena balss. Nepiedaloties pašvaldības vēlēšanās, mēs lēmumu par savu nākotni, par savām mājām atdosim citiem. Tādēļ aicinu visus pilsoņus līdz 1.martam deklarēties savās faktiskajās dzīvesvietās, lai varētu piedalīties pašvaldību vēlēšanās,” mudina “Vienotības” Rīgas saraksta līdere Sarmīte Ēlerte (attēlā), “tieši vēlētāju līdzdalība noteiks, vai Rīga pēc vēlēšanām kļūs labāka.”

Kā izsakās politiķe, “valstisko spēku uzvara Rīgā ir iespējama”, ja vien visi tur dzīvojošie piedalīsies vēlēšanās. Ēlerte atzīmējusi, ka gan 2012.gada referendumā par valsts valodu, gan 2011.gada Saeimas vēlēšanās SC palicis mazākumā salīdzinājumā ar “Vienotības”, Reformu partijas un “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK kopējo sniegumu.

Pēc Ēlertes datiem, 18% Latvijas pilsoņu neesot deklarējuši savu dzīvesvietu tur, kur faktiski dzīvo, bet Rīgā šī neatbilstība esot vēl lielāka – 24% rīdzinieku faktiski dzīvojot Rīgā, tomēr oficiāli savu dzīvesvietu galvaspilsētā nav deklarējuši.

“Zemgalē Ēlerti jau izbalsoja, Rīgā par viņu ir gatavi balsot 4%. Interesanti, kurās pašvaldībās deklarējas viņas pagrīdes atbalstītāji?” par Ēlertes aicinājumu izteicās Ušakovs.

Saskaņā ar likumu, pašvaldību vēlēšanās drīkst balsot tikai tajā pašvaldībā, kur ne mazāk kā 90 dienas pirms vēlēšanām iedzīvotājs ir deklarējis savu dzīvesvietu. Tas nozīmē, ka tie rīdzinieki, kuri 1.martā nebūs deklarēti Rīgā, 1.jūnijā nevarēs balsot Rīgas domes vēlēšanās.

LA.lv