×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Ēlerte neredz iespēju Rīgas domē sadarboties ar SC

Foto - LETAFoto - LETA

“Vienotības” izvirzītā Rīgas mēra amata kandidāte Sarmīte Ēlerte neredzot iespējas Rīgas domē sadarboties ar “Saskaņas centra” (SC) deputātiem.

LNT raidījumā “900 sekundes” Ēlerte sacīja, ka kārtībai Rīgas domē ir jāmainās, tāda, kā tā ir pašlaik, palikt nevar. Latvijas Radio šorīt Ēlerte sacīja, ka uz pašvaldību vēlēšanām Rīgas domē būtu jāsadarbojas visām labēji centriskajām partijām, vienojoties par kopīgu stratēģiju. “Vienotība” piedāvā šīm partijām sadarbību gan kopīgu sarakstu veidā, gan citos veidos.

Par pašreizējās kārtības maiņu Rīgas domē Ēlerte runāja arī šorīt Latvijas Radio, atbildot uz jautājumu, kas notiks ar Rīgas domes kaķiem. Viņa sacīja, ka dzīvniekiem, protams, nevar darīt pāri un nevar atņemt viņus to saimniekiem, taču “Rīgas domē ir jābūt citai kārtībai”.

“Vienotības” pamatuzdevums Rīgas domē esot “atdot Rīgu Latvijai”, jo pašlaik Rīgas identitāte neesot skaidra. “”Jaunais vilnis” krastmalā nav tā identitāte, ko Rīga būtu pelnījusi,” uzskata Ēlerte.

“Vienotības” Rīgas mēra amata kandidāte sacīja, ka vēlas redzēt Rīgu kā Ziemeļeiropas daļu un attīstīt galvaspilsētas sadarbību ar citām Ziemeļeiropas galvaspilsētām – Kopenhāgenu, Stokholmu un Helsinkiem. Viņasprāt, pašlaik sadarbība ar Skandināvijas pilsētām esot nepietiekama.

Ēlerte piebilda, ka “Vienotības” piedāvājums par Rīgas atdošanu Latvijai attiecas uz visiem rīdziniekiem, nešķirojot tos pēc tautības. Bet skaidrs esot arī tas, ka valsts valoda Rīgā ir latviešu, “palīdzēsim ikvienam ar latviešu valodas kursiem, latviešu valodas mācīšanu bērnudārzos”. Pašvaldības administrācijā savukārt jābūt cilvēkiem, kas palīdz jebkuram, arī angliski runājošam, bet ir “jāiegulda tajā, lai visi, kas dzīvo Latvijā, zinātu latviešu valodu, “nebūs nekādas izmaiņas Latvijas kopējā politikā”.

Pēc Ēlertes teiktā, “Vienotība” vēlas saglabāt atvieglojumus un atlaides Rīgas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem un pensionāriem, piemēram, braukšanai sabiedriskajā transportā, taču tam jābūt sabalansēta un ilgtspējīga Rīgas budžeta ietvaros.

Jau ziņots, ka “Vienotības” valde šodien vienojās, ka partijas kandidāte mēra amatam Rīgas domes vēlēšanās būs Sarmīte Ēlerte.

Ar galvenajiem Rīgas domes vēlēšanu programmas virzieniem partija nāks klajā Rīgas konferencē 12.decembrī.

Ēlerte no 1992.gada līdz 2008.gadam bija laikraksta “Diena” galvenā redaktore. 2010.gadā viņa tika ievēlēta 10.Saeimā no partiju apvienības “Vienotība” saraksta un kļuva par kultūras ministri. Ēlerte kandidēja arī 11.Saeimas vēlēšanās, taču parlamentā netika ievēlēta. Patlaban Ēlerte ir Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ārštata padomniece nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas jautājumos.

Kā ziņots, Rīgas domes vēlēšanās “Vienotības” sarakstā varētu kandidēt arī bijušais kultūras ministrs Ints Dālderis un bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Aleksejs Loskutovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+