×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Ēlerte: Pie Uzvaras pieminekļa jāatver Okupācijas muzeja filiāle (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Projekta "Europeana 1989" Latvijas vēstniece Sarmīte Ēlerte piedalās preses konferencē par Baltijas ceļa atceres dienām 23. un 24.augustā Esplanādē un digitālo kolekciju "Europeana 1989".

Uzvaras piemineklis nav vainīgs pie tur ik gadu notiekošajiem 9.maija svinību pasākumiem, pareizākais risinājums būtu pie tā uzcelt Okupācijas muzeja filiāli un izglītot sanākušos cilvēkus par to, ko Latvijai nesa Otrā pasaules kara beigas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” teica Rīgas domes “Vienotības” frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte.

Viņa norādīja, ka ik gadu notiekošo 9.maija svinību režisori pie Uzvaras pieminekļa nav meklējami Latvijā. “Līdz 2000.gadam, kad Krievijā pie varas nāca Vladimirs Putins, tas bija visu aizmirsts piemineklis. Londonā dzīvo vairāk krievu nekā visā Latvijā. Tur viņi 9.maijā nemaršē pa ielām. Tā ir izrāde, kurā mums nevajadzētu piedalīties. Labākā attieksme ir to ignorēt un izglītot cilvēkus,” teica Ēlerte, piebilstot, ka  ik gadu uzvaras svētkos šajā vietā piedalās cilvēki, kurus ietekmē Kremļa neoimperiālā politika.

“Pareizākais ir pie šī pieminekļa atvērt Okupācijas muzeja filiāli, lai izglītotu cilvēkus, ko tad īsti nozīmē šie karavīri lielajos zābakos, kas te iesoļoja un palika uz 50 gadiem,” teica Ēlerte.

Portālā “manabalss.lv” savākti desmit tūkstoši parakstu par iniciatīvu “Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana”, kas ietver arī prasību demontēt esošo memoriālu. To plānots iesniegt Saeimā kā kolektīvo iesniegumu, kam ir īpaša izskatīšanas kārtība.

Pie Uzvaras pieminekļa ik gadu lielākoties krievvalodīgie 9.maijā svin Otrā pasaules kara beigu gadadienu. Rīgas domes mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”) jau paziņojis, ka šī ideja kurina naidu un neiecietību un “garantējis, Rīgā netiks nojaukts neviens piemineklis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. ELERTE laikam grib sev tur uztaisit gimenes kapa vietu.Vispar tur var uztaisit tautas kalpu kappa vietu,jo cilvekiem ir tacu jaatceras tie mergli kas tautai atnesa nelaimi un nabadzibu.

 2. Elertes k-dze! No vārdiem pie darbiem! Lai izglītotu ne tikai Latvijas, bet pasaules sabiedrību piemineklis no Uzvaras laukuma jānodala ar apmēram 6 metrus augstu betona memoriāla sienu uz kuras varētu izlasīt: 1. Molotova – Ribentropa faktu ar slepenajiem pielikumiem orģinālvalodās: krievu- vācu, tulkojumā šī dokumenta rezultātā cietušo tautu poļu, latviešu, igauņu un lietuviešu valodās. Angļu valodā -tūristiem.
  2. Katiņā nosepkavotās poļu inteliģences un karavīru, Litenē noslepkavoto karavīru, Igaunijā un Lietuvā un cituviet šinīs valstīs 1941. gadā noslepkavoto pilsoņu sarakstus. Līdzekļu ieguvei projekta realizēšanai iz veidot starpvalstu fondu ar visu minēto valstu pārstāvjiem ziedojumu piesaistīšanai. Domāju, ka Igaunijas un Lietuvas prezidenti varētu sniegt pat atbalstu no šo valstu budžetiem.

 3. Pirmais sakarīgais priekšlikums.

 4. Pareizi Sarmīt. Tu nereti gudru padomu izsacītāja. Paldies Tev. Tu manus vārdus laikam stāsti, jo es jau sen kladzinu Delfos, ka šajā laukumā jāuzliek uzraksts ar burtiem 2 metri, izgaismot, tā lai var izlasīt pat no lidmašīnas, ka šeit ir Okupācijas laukums.Uzbūvēt valsts nozīmes būves, iekārtot okupācijas muzeja filiāli. …

 5. Elerte, kas tev un tavai partijai liedza ierosināt realizēt okupacijas staba pārveidošanai ar piebūvi, izveidojot okupācijas muzeju vai filiāli, un informējot sabiedrību un ārzemniekus par Latvijas okupāciju, un tām sekām ar kurām mums šodien ir jāsaskaras. Vienotība grāba tad un turpina šodien, tikai naudu, cits neinteresēja. Šodien tauta pieprasa to realizēt. Varat izlikties, ka tādu balsojumu nebija, bet mēs tie balsotāji par šo, uz latviešiem vērsto naida stabu, atceramies un turpmāt atcerēsimies pie vēlēšanām.

 6. šis varetu būt tikai kā pagaidu risinājums, kamēr mūsu valdībā ir tādi liberāli lupatas.

 7. Piemineklis jānovāc, nevis jānostiprina, kā to iesaka anti-patriote elerte.
  PARAKSTIES par čekas (VDK) maisu atvēršanu un publicēšanu!
  Portāls ..
  Promaskaviski elementi turpina stūrēt Krievijas virzienā un mēs naivi turpinām balsot par tiem. Čekas maisu atvēršana ļaus samazināt naidīgās kaimiņvalsts ietekmi. Deputati un DP zina, kas ir maisos, bet slēpj to no ierindas vēlētāja. Varu deret, ka maisos atradisies ari elerte, sparitis un eihenbaums.
  Aicini parakstīties radus, draugus, paziņas!

 8. Lūk tas ir pareizs un konstruktīvs risinājums.

Draugiem Facebook Twitter Google+