Politika

Ēlerte vadīs “Vienotības” Rīgas domes frakciju 0

LETA

Jaunā sasaukuma partijas “Vienotība” Rīgas domes frakciju vadīs Sarmīte Ēlerte, kura pašvaldību vēlēšanās pretendēja uz domes priekšsēdētājas amatu, bet līdzšinējais frakcijas vadītājs Olafs Pulks ievēlēts par Ēlertes vietnieku, aģentūru LETA informēja “Vienotības” deputātu frakcijas referente Ieva Graudiņa-Šutko.

Savā pirmajā frakcijas sēdē deputāti vienojušies, ka deputātu darba galvenās prioritātes nākamajos četros gados būs kvalitatīva izglītība, labāk apmaksāts darbs, drošs un silts mājoklis ikvienam rīdziniekam, latviešu valodas un kultūrtelpas nostiprināšana pilsētvidē. Vienotības Rīgas frakcijas deputāti uzskata, ka dinamiskai Latvijas galvaspilsētas attīstībai nepieciešama cieša sadarbība ar valdību.

“Mūsu uzmanības centrā ir strādājoša ģimene, kura spēj nodrošināt labu izglītību saviem bērniem, atbalstīt savus vecākus un kas vēlas dzīvot drošā un sakārtotā vidē,” uzsver Ēlerte.

Savukārt Pulks norāda, ka deputāti plāno pildīt partijas izstrādāto vēlēšanu programmu, kurā skaidri definēti darāmie darbi gan nākamajiem sešiem mēnešiem, gan četriem gadiem.

Rīgas domes jaunā sasaukuma deputātu pirmā sēde notiks rīt, 20.jūnijā.

Kā ziņots, vēlēšanu rezultātā “Vienotības” deputātu skaits Rīgas pašvaldībā samazinājies no 14 līdz deviņiem – par partiju nobalsoja 14,13% rīdzinieku.

Vēlētāji pagarinājuši mandātu Olafam Pulkam, Baibai Brigmanei, Aigaram Pētersonam, Kārlim Strēlim un Valdim Gavaram, kā arī ievēlējuši četrus jaunus deputātus – saraksta līderi Sarmīti Ēlerti, bijušo kultūras ministru un tagadējo premjerministra padomnieku Intu Dālderi, eiroparlamentārietes Sandras Kalnietes biroja vadītāju Pēteri Viņķeli un Pasaules Dabas fonda Latvijā valdes priekšsēdētāju Uģi Rotbergu.

Domē nav iekļuvuši astoņi “Vienotības” deputāti – Jānis Mārtiņš Zandbergs, Elmārs Vēbers, Māris Puriņš, Tālis Veismanis, Lita Beire, kā arī Juris Viņķelis, kurš ierindojies 60.vietā, un Ieva Akuratere, kas sarakstā ieņēmusi pēdējo, 63.pozīciju. Pavisam nedaudz līdz iekļūšanai domē pietrūcis Ērikam Škaparam – Rīgas pašvaldībā no “Vienotības” ievēlēti deviņi deputāti, bet Škapars sarakstā palicis desmitais.

LA.lv