×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Elīna Bukša un Pāvels Koļesņikovs atkal muzicēs Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jauni, skaisti un talantīgi, viņiem pieder nākotne, tā jaunos mūziķus – latviešu vijolnieci Elīnu Bukšu un krievu pianistu Pāvelu Koļesņikovu – vērtē gan skatītāji, gan starptautiski kritiķi. Pirms trīs gadiem satikušies koncertos Rīgā, abi atgriežas, lai sniegu kopīgu koncertu 25. februārī Melngalvju namā. Šajā reizē abu sniegumā dzirdēsim romantisko un intīmo Franča Šūberta, Reinaldo Hāna, Roberta Šūmaņa un Johanesa Brāmsa mūziku.

Šobrīd talantīgā vijolniece Elīna Bukša turpina studijas prestižajā Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Beļģijā pie profesora Ogistēna Dimē, kā arī paralēli mācās pasaulē slavētās profesores Annas Čumačenko meistarklasēs Vācijā, Francijā un Šveicē. Jaunā vijolniece pašreiz spēlē itāļu meistara Domeniko Montanjana (1723. gada) izcilo vijoli, ko viņai uz laiku ir uzticējis privāts sponsors. Četras reizes E. Bukša ir saņēmusi īpašus Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apbalvojumus, bet 2012. gadā ieguvusi Latvijas Lielo Mūzikas balvu.

Elīnas Bukšas vijolnieces rokraksts pārsteidz ar skaņdarbu lasījuma dziļumu, dziedošu un kaismīgu skaņu, dramatisku izteiksmību un iekšēju brīvību. Vijolniece muzicējusi kopā ar Ljēžas Karalisko filharmonijas orķestri, Valonijas Karalisko kamerorķestri franču pianista Franka Braleja vadībā, kamerorķestri “Musica Viva” Maskavā, viņa uzstājusies arī kopā ar Maskavas radio Čaikovska simfonisko orķestri diriģenta Vladimira Fedosejeva vadībā.

Aizvadītajā gadā latviešu vijolniece debitēja ar Kansajas simfonisko orķestri Japānā un Indijas simfonisko orķestri. Pērn Elīna Bukša, aizstājot pasaulslavenā franču stīgu kvarteta “Modigliani” pirmo vijoli, devās plašā Eiropas koncertturnejā.

Viņas dueta partneris pianists Pāvels Koļesņikovs ir dzimis 1989. gadā Novosibirskā zinātnieku ģimenē, bet pašlaik par savām mājām uzskata Londonu. Vairāku starptautisku un reģionālu mūzikas konkursu uzvarētājs ir Krievijas valsts ordeņa “Krievijas jaunais talants” kavalieris. 2012. gadā Pāvels triumfēja vienā no prestižākajiem mūzikas konkursiem – “Honens” konkursā Kanādas pilsētā Kalgari.

P. Koļesņikovs šobrīd mācās Maskavas konservatorijā profesora Sergeja Dorenska klasē un Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā. Arī viņš, tāpat kā Elīna Bukša, studē Briseles Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā.

Talantīgo mākslinieku duets Latvijā uzstājušies jau pirms trim gadiem, toreiz atskaņojot Šostakoviča, Mocarta un Franka skaņdarbus, bet šajā reizē programma veltīta romantiķiem. Elīnas Bukšas uzstāšanos dzirdējām arī vasarā – starptautiskā mūzikas un mākslas festivāla “Artissimo!” atklāšanas koncertā kopā ar festivāla orķestri diriģenta Dmitrija Ļisa (Krievija) sniegumā.

 

Koncerts 25. I 19.00 Rīgā, Melngalvju namā

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 10 – 50

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+