×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Elīna Garanča Latvijā dziedās kopā ar Dmitriju Hvorostovski

Publicitātes fotoPublicitātes foto

29. jūnijā Dzintaru koncertzāle uzstāsies izcilā latviešu operdziedātāja Elīna Garanča un pasaulslavenais krievu operdziedonis Dmitrijs Hvorostovskis. Klasiķu Verdi, Bellīni, Bizē, Čaikovska un citu izcilu komponistu ārijas un dueti izskanēs Kauņas Simfoniskā orķestra pavadījumā, pie diriģenta pults esot Konstantīnam Orbeljanam.

Pēdējos gados Elīnu Garanču dzimtajā Latvijā dzirdēt var visai reti. Pērn decembrī uz LNO skatuves notika Elīnas Garančas solokoncerts, kas bija veltīts viņas mātes – slavenās vokālās pedagoģes Anitas Garančas – piemiņai.

Elīna Garanča uzstājusies uz Vīnes Valsts operas, Ņujorkas Metropolitēna operas skatuves un daudzos citos operteātros. 2010. gadā ASV klasiskās mūzikas žurnāls “Musical America” nosauca Elīnu par “Gada vokālisti”; viņa ieguvusi “Midem Classical Award” balvu “Gada dziedātāja” un togad arī, jau otrreiz, “Echo Klassik” balvu “Gada labākā dziedātāja starp sievietēm”. Elīnas Garančas trešā “Echo Klassik” balva saņemta pērn – dziedātājas disks “Meditation”, kuru pērn izdevusi prestižā mūzikas izdevniecība “Deutsche Grammophon”, uzvarējis kategorijā “Gada labākais vokālais soloieraksts”.

Sibīriešu operas baritona Dmitrija Hvorostovska vārds kļuva pazīstams visā pasaulē 1989. gadā, kad viņš uzvarēja “BBC Cardiff Singer” konkursā Kārdifā (Lielbritānija), izcīnot galveno un vienīgo balvu, kā arī titulu “Labākā balss”. Uzstāšanās uz labākajām pasaules teātru skatuvēm, tostarp Metropolitēna opera Ņujorkā, Karaliskā Koventgārdena opera Londonā, “Teatro alla Scala” Milānā, Vīnes Valsts opera, Berlīnes un Bavārijas operas, “Teatro Colon” (Buenosairesa), Marijas operas un baleta teātris un Čikāgas liriskā opera, atklājusi klausītājiem daudzšķautņainu mākslinieku ar spēcīgu dramatisku potenciālu, kuru mēdz dēvēt arī par krievu “sudraba balsi”.

Pirmo reizi Dmitrija Hvorostovska un Elīnas Garančas kopīgā uzstāšanās notika 2015. gada oktobrī uz Valsts Kremļa Pils skatuves projekta “Hvorostovskis un draugi” ietvaros – neilgi pēc tam, kad tika uzskatīts, ka slavenais baritons grasās zaudēt cīņu ar audzēju, tomēr viņš atgriezās uz Ņujorkas Metropolitēna operas skatuves, saņemot milzu atzinību no kritikas un skatītājiem.

“Pēc uzstāšanās koncertos Maskavā, Dmitrija Hvorostovska dzimtajā Krievijā, Elīna Garanča aicinājusi Dmitriju Hvorostovski pievienoties viņai viņas dzimtajā zemē,” tā Elīnas Garančas mājas lapā raksta dziedātājas pārstāvis. Dzintaru koncertzālē Elīna Garanča un Dmitrijs Hvorostovskis dziedās Verdi, Bellīni, Bizē, Čaikovska un citu izcilu komponistu ārijas un duetus.

Jau citā duetā – kopā ar Maestro Raimondu Paulu – Elīnas Garančas sniegumu varēsim baudīt Latvijas Nacionālajā teātrī 18. septembrī, kur noteiks unikāls abu dižo mākslinieku radošās sadarbības vakars – koncerts “Baltās paslēpes”.

 

Varbūt noder!!

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 40 – 200.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+