Kultūra
Teātris un kino

Elīna Garanča starp Dalilu un Didonu0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Elīna Garanča daudzu acīs ir spožākā zvaigzne pasaules operas mecosoprānu zvaigznājā – viņa uzstājusies nozīmīgākajos pasaules opernamos, pārvalda plašu repertuāru un ierakstījusi albumus, kuri saņēmuši nozīmīgas balvas.

Šī sezona Latvijā dzimušajai operas zvaigznei nākusi ar jaunu, spožu virsotni: tieši pirms mēneša viņa dziedāja tiltullomu Kamila Sensansa operā “Samsons un Dalila”, bet nākamā gada sākumā dziedās Didonu Ektora Berlioza episkajā operā “Trojieši”.

Izdevumam “OperaWire” Elīna Garanča atzīst – titulloma Metropolitēna operas sezonas atklāšanas izrādē ir “augstākais punkts manā jomā”, turklāt ņemot vērā, ka Dalila ir vienīgā sieviešu loma uzvedumā. “Tas ir patiešām satraucoši. Ir patīkama sajūta, ka esi noteiktā savas karjeras punktā, kur tiec atzīta un tev uztic milzīgo iespēju darīt ko tādu,” saka operzvaigzne.

Par pašu Dalilas lomu gan Elīna Garanča nav pārāk augstās domās: “Man viņa šķiet plakana, ir ļoti grūti viņu padarīt cilvēcisku, un man patīk cilvēciski tēli. Taču ir garlaicīgi viņu tēlot kā aukstu aprēķinātāju.”

Savukārt tehniski Didonas lomā Elīna Garanča saskārusies ar mazākām grūtībām, nekā pirms tam bažījusies: “Šī loma ir atšķirīga, jo jādzied zemu, taču nekur nav teikts, ka to nevarētu liriski dramatiska balss. Tas ir gaumes jautājums, un es uzskatu, ka franču mūzikā ir skaidrība un lirika, un romantika, kas Dalilas lomu padara sievišķīgāku. Dalila ir jauna meitene, un viņai nav jāizklausās kā vecmāmiņai.”

Dziedātājai paticis diriģenta Marka Eldera risinājums, padarot operu romantiskāku un iezīmējot atšķirības starp izraēliešu un palestīniešu mūzikas motīviem.

Didonas loma Parīzes Nacionālajā operā Elīnai Garančai būs jau otrā debija, pērn viņa tieši šeit pirmo reizi dziedāja “Donā Karlosā”. Dziedātāja teic, ka jūtas pateicīga operteātrim, kas uzticas dziedātājiem un ļauj šādi paplašināt repertuāru, novērtējot viņu spējas, īpaši ņemot vērā, ka “Trojiešos” būs jādzied franciski.

Savukārt nākamā gada vasarā Elīna Garanča dosies koncerttūrē uz Dienvidameriku – Čīli, Argentīnu un Peru.

LA.lv