×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Elīna Šimkus uzstāsies kopā ar senās mūzikas orķestri “Coin du Roi”

Foto: LETAFoto: LETA

Šovakar 22.Starptautiskais senās mūzikas festivāls koncertā Svētā Jāņa baznīcā piedāvās klausīties Elīnas Šimkus un Itālijas orķestra “Coin du Roi” uzstāšanos.

Šī vakara koncerta programma būs īstens baudījums senās mūzikas gardēžiem. Programmā skanēs Alesandro Skarlati un Džovanni Batistas Pergolēzi darbi, kas tiks papildināti ar Georga Frīdriha Hendeļa un Antonio Vivaldi lirismu, kā arī Džovanni Marijas Bonončīni kompozīcijas.

Baroka orķestrī “Coin du Roi” muzicē augstas klases senās mūzikas speciālisti no Itālijas, Francijas, Spānijas, Meksikas, Krievijas, Lietuvas, Argentīnas un ASV. “Coin du Roi” ir lielākais Itālijas baroka mūzikas ansamblis. Orķestrī spēlē 35 mūziķi – gados jauni un enerģijas pilni mākslinieki, kuri izmanto autentiskos instrumentus un lasa mūziku tieši no manuskriptiem.

Orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Kristians Fratima, kurš iemantojis slavu kā brīnumbērns un vijoļspēles virtuozs. Viņš arī komponē, veic ieskaņojumus un regulāri publicē mūzikas vēsturei veltītus pētījumus un dažādus rakstus par mākslas procesiem.

Šī vakara koncerta soliste būs soprāna balss īpašniece Elīna Šimkus. Viņa ieguvusi bakalaura grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā un maģistra grādu izpildītājmākslā Norvēģijas Mūzikas akadēmijā Oslo.

Koncerts Svētā Jāņa baznīcā sāksies plkst.20.

Jau ziņots, ka 22.Starptautiskais senās mūzikas festivāls turpināsies līdz 9.jūlijam, kad bagātīga festivāla programma visas dienas garumā būs baudāma Rundāles pilī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+