Kultūra
Teātris un kino

Elīna Vāne par Billes tēlotāju: “Visu laiku gribējās viņu ņurcīt un pavilkt uz zoba.”0

Jāņa Deinata foto

No trešdienas, 4. aprīļa, visā Latvijā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz vienu no Simtgades filmām – režisores Ināras Kolmanes jauno pilnmetrāžas spēlfilmu “Bille”, ko Latvijas kinoteātros sāks izrādīt piektdien, 20. aprīlī, informē filmas veidotāji.

Ināras Kolmanes veidotā ģimenes filma tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna “Bille” motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazās meitenes stāstu 30. gadu Latvijā. Scenārija autori ir Arvis Kolmanis un Evita Sniedze.

“Man bija svarīgi sajust katru tēlu kā laikmeta liecību, kā tādu mazu 30. gadu pasaulīti, kas kopā veido kolorītu Rīgas nomales un Latvijas lauku ainu – katram ir savs raksturs, manieres, vizuālais tēls,” par filmā atspoguļoto laika posmu stāsta režisore.

Galveno – Billes – lomu filmā atveido Rūta Kronberga, kurai šī ir pirmā kino loma. Rūtai, tāpat kā Billei, ir vērīgs acu skatiens, pamanot un izjūtot lietas, kas pieaugušajiem steigā šķiet nesvarīgas. Bille ilgojas pēc labākas nākotnes, ir zinātkāra, labprāt lasa grāmatas un vēlas būt labāka meita saviem vecākiem.

Par sadarbību ar Rūtu intervijā žurnālam “Una” aktrise Elīna Vāne, kura filmā atveido Billes mammu, teikusi: “Cilvēcīgi bija ārkārtīgi grūti strādāt, jo man ļoti patika meitene, kura spēlē Billi, bet es nedrīkstēju to izrādīt. Man visu laiku gribējās viņu ņurcīt un pavilkt uz zoba. Meitene ir kolosāla, bet viņa nav studējusi aktiermeistarību, tāpēc no režisores puses bija tik stingrs noteikums.”

Billes mātes lomā iejūtas Elīna Vāne, tēvs ir Artūrs Skrastiņš, bet vecmāmiņu atveido Lolita Cauka. Filmā piedalās arī citi pazīstami latviešu aktieri: Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika u.c.

Filma tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kino centru, Lietuvas Kino centru, Čehijas Kino centru un Latvijas, Lietuvas un Čehijas kino profesionāļiem. Pamata finansējums saņemts Latvijas Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Filmas izplatītājs Latvijā ir “UzKino”.

Saistītie raksti

Filma “Bille” uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks 2018. gada 20. aprīlī. Biļetes uz filmas seansiem pieejamas iepriekšpārdošanā lielāko Latvijas kinoteātru – Rīgā, Liepāja, Ventspilī, Kuldīgā, Siguldā, Cēsīs, Valmierā, Smiltenē, Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā, Jūrmalā – kasēs un interneta vietnēs.

Kinoteātri darba dienās piedāvās arī īpašus nosacījumus filmas “Bille” apmeklējumam skolēnu grupām kopā ar pedagogiem, par ko iespējams uzzināt vairāk lielāko kinoteātru tīmekļa vietnēs.

LA.lv