×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
16. decembris, 2016
Drukāt

Elīna Vaska iekļauta 10 labāko jauno Eiropas aktieru sarakstā

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Elīna Vaska

Nākamā gada Berlīnes starptautiskā kinofestivālā uzlecošo zvaigžņu izlasē “European Shooting Stars” starp desmit jauniem un daudzsološiem aktieriem iekļauta Latvijas aktrise Elīna Vaska, informēja Nacionālā kino centra vecākā referente informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

“European Shooting Stars” ir sīvā konkurencē izcīnīta iespēja jauniem un talantīgiem aktieriem, kuri nospēlējuši spilgtas kino lomas jau atzītās filmās. Vaskai tā ir Rajas loma Renāra Vimbas spēlfilmā “Es esmu šeit”, kas šogad februārī Berlinālē saņēma Kristāla lāci.

“Viņa ir tikko debitējusi, un kas tā par debiju. Varētu salīdzināt ar dažiem klasiskiem priekšgājējiem, taču mēs to nedarīsim. Elīnas sniegums ir viņas pašas darbs, smalks, vērojošs un ar emocionālu kvēli. Tas ir vārdos neizteiktā spēks ļoti tīrā formā,” liecina žūrijas formulējums, izvēloties iekļaut izlases desmitniekā Vasku.

Iekļūstot izlasē, jaunie aktieri nonāk kino industrijas, publikas un mediju uzmanības lokā – Berlīnes starptautiskā kinofestivāla pirmajā nedēļas nogalē, četru dienu laikā no 10. līdz 13.februārim notiek dažādas tikšanās, meistarklases, fotosesijas un intervijas, noslēgums ir svinīga ceremonija 13.februārī, kurā katrs no desmit aktieriem saņem balvu “European Shooting Star”.

Jaunajiem aktieriem balva ir nozīmīga, pašā karjeras sākumā piešķirta publicitātes iespēja, kas ļauj iekļūt pirmajās rindās starp tiem, kurus, iespējams, vēlāk izvēlēsies darbam starptautiskos projektos, jo programmā aktīvi piedalās arī starptautiskais aktieru atlases režisoru tīkls ICDN.

Žūrijā, kas izvēlējās uzlecošās zvaigznes, strādāja kinoprofesionāļi no Šveices, Zviedrijas, Ungārijas un Portugāles. Desmitniekam izvēlējās jaunos aktierus no Dānijas, Vācijas, Itālijas, Latvijas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovēnijas un Zviedrijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+