×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Elīnai Garančai iznācis sakrālās mūzikas disks

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Elīnai Garančai pazīstamajā ierakstu studijā “Deutsche Grammophon” iznācis jauns disks – sakrālās mūzikas albums “Meditation”, informē “Mkrofona ieraksti”.

Albumā līdzās Guno, Mocarta, Bizē, Pučīni un citu pagātnes klasiķu darbiem iekļauti arī mūsdienu autoru sacerējumi – to skaitā Uģa Prauliņa “Dievaines” ar latviešu tautas vārdiem un Pētera Vaska “Dusi, dusi” un “Paldies tev, vēlā saule” ar Knuta Skujenieka vārdiem. Blīvplate nopērkama arī labākajos Latvijas mūzikas un grāmatu veikalos.

Elīna Garanča diskam pievienotajā bukletā raksta: “Daudziem komponistiem sakrālajā mūzikā ir izdevies sasniegt šo brīnišķīgo, pārlaicīgo stāvokli, taču ne vienmēr tas ir saistīts tikai ar Dieva klātbūtni. Tādi komponisti kā Uģis Prauliņš iekšējo mieru rod nevis reliģijā, bet folkloras pasaulē un tēlos, dabas maģiskajos spēkos.”

Ierakstā dzirdams arī Latvijas Radio koris un Zārbrikenes-Kaizerslauternes Vācijas Radio filharmonijas koris un orķestris diriģenta Karela Marka Šišona vadībā. Gan soliste, gan diriģents uzsver, ka tajā atbalsojas arī personīgas idejas un pieredzes. Karels Marks Šišons: “Veidojot tik personīgu albumu, ļoti palīdz tas, ka viens otru labi pazīstam. Nereti pietiek vien ar dažiem vārdiem. Parasti es uzreiz saprotu, ko Elīna domā – un mēs satiekamies mūzikā.”

Elīna Garanča: “Man tuvojas 40 – vecums, kurā beidzas kāda dzīves nodaļa. Mūzika, ko šeit dziedu, šķiet loģisks šīs nodaļas noslēgums: miera un piepildījuma pilns iekšupvērsts skatiens.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+