Latvijā
Kriminālziņas

Elīnas Pupiņas slepkavībā apsūdzētajam Gaigalam prasa 14 gadus cietumā 1

Foto – Shutterstock

Elīna Pupiņas slepkavības lietā apsūdzētajam Jānim Gaigalam prokurore prasījusi piespriest 14 gadus un vienu mēnesi ilgu cietumsodu, informēja Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā.

Tāpat Gaigalam prasīts piespriest policijas kontroli uz vienu gadu.

Jau ziņots, ka tiesa nolēmumu Elīnas Pupiņas slepkavības lietā pasludinās 27.oktobrī.

Saskaņā ar krimināllietas materiāliem apsūdzētais 2012.gada 15.maijā atradies savā dzīvesvietā Rīgā, kur gaidījis draudzeni. Kad viņa ieradās dzīvoklī, starp viņiem izcēlās sadzīvisks strīds.

Būdams alkohola reibumā, apsūdzētais vīrietis ar abām rokām satvēra sievietes kaklu un sāka viņu žņaugt, bet pēc tam sievietei vairākas reizes iesita pa galvu. Pēc nodarītajiem miesas bojājumiem sieviete nomira.

Gaigalam apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 116.panta, tāpat Gaigalam uzrādīta apsūdzība par zādzību. Gaigala advokāte Guna Kaminska gan tiesu rosināja, ka Gaigala darbības būtu kvalificējamas pēc Krimināllikuma 125.panta trešās daļas.

Krimināllikuma 116.pants paredz, ka par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavība) paredzētais soda mērs ir mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem.

Saistītie raksti

Krimināllikuma pants par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā paredz, ka par šī noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzētais soda mērs ir brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Savukārt, Krimināllikuma 125.panta trešā daļa paredz, ka ar tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, piemērojams sods -brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

LA.lv