×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Elitārākajā NBS vienībā no 128 kandidātiem pārbaudījumus iztur tikai septiņi

Foto: LETAFoto: LETA

Šobrīd palikuši tikai septiņi no 128 normatīvus veikušajiem kandidātiem, kuri vēlējās dienēt Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienībā (SUV), liecina Aizsardzības ministrijas izveidotajā militāro ziņu portālā “Sargs.lv” pieejamā informācija.

 

Speciālo uzdevumu vienības pārstāvis virsleitnants Normunds Moļņiks stāsta, ka šogad rekrutēšanas process noritējis samērā veiksmīgi un jau no pieminētajiem 128 jauniešiem sākotnēji normatīvus nokārtojuši 36.

Jaunieši uz atlasi atnākuši fiziski vāji sagatavoti, tomēr ar samērā lielu pārliecību par sevi. Pašā sākumā visvairāk atbira kandidāti, kuri nav bijuši Jaunsardzē vai dienējuši profesionālajā dienestā.

Lielākās problēmas sagādāja atspiešanās un vēdera prese. Minimālās prasības katrā no šiem pārbaudījumiem ir 60 reizes divās minūtēs, norāda Moļņiks.

Vienības pārstāvis stāsta, ka pēc pirmās atlases kandidāti, kuri nebija no bruņoto spēku vienībām, izgāja kareivja pamatapmācības kursu Kājnieku skolā Alūksnē. Pēc šī kursa visiem 36 kandidātiem sekoja četru mēnešu ilgs sagatavošanās posms.

Personāla atlases komisija izvērtēja ikvienu no 36 kandidātiem, kā rezultātā noslēdzošajā atlases posmā apmācību uzsāka 21. Daudziem nopietns šķērslis izrādījās psiholoģiskās pārbaudes, jo SUV prasības ir paaugstinātas. Jau drīzi pēc apmācību sākuma palika 12 kandidāti.

“Sagatavošanās posmā mums nebija nevienas traumas, kas varētu liegt kandidātiem turpināt apmācību. Bija vairāk morāli iemesli – es nespēju turpināt apmācību, jo salūzīšu, vai tas man nav pa spēkam; atsakos pildīt vingrinājumu, jo ir bailes satraumēties vai iegūt veselības problēmas. Kādam izstāšanās iemesls bija bailes un neziņa par nākotni. Līdzīgi kā operācijas rajonā – ir “gaidu drudzis” – nezinām, kas sagaida. Šajā līmenī cilvēks bieži vien sadeg un izstājas ārā, nesagaidot vingrinājumu. Vienkārši paziņo – es stājos ārā! Tā no 12 kandidātiem šobrīd palikuši septiņi. Mūsu uztverē viņi visi ir pietiekami stabili cilvēki, kuri nebaidās no briesmām, no pārbaudījumiem,” uzsvēris SUV pārstāvis.

Virsleitnants Moļņiks stāsta, ka pēdējā sagatavošanās posmā latiņa kandidātiem tiek pacelta vēl augstāk.

Vienības pārstāvji profesionalitāti ar lielu atbildības sajūtu šobrīd rūpējas par to, lai šis laiks jauniešiem būtu piepildīts ar dažādiem notikumiem, pārbaudījumiem un izaicinājumiem.

Atlases procesā jauniešiem pievarēti neskaitāmi kilometri uzkabē, ar mugursomu un ieroci, vairākas stundas pēc kārtas rokās nesot smiltīm piepildītus maisus, turklāt pievienotais svars nereti ir lielāks nekā ķermeņa svars, vingrinājumi baseinā, lēciens no tilta virves sasaitē – šie ir tikai pāris no pārbaudījumiem, ar ko saskārušies topošie vienības karavīri.

Četrās nedēļās vienības pārstāvji arī pārbauda kandidātu reakciju dažādās ekstremālās situācijās.

“Pārbaudām viņus uz dažādām fobijām, tai skaitā bailes no augstuma, no šaurām telpām, ūdens, uguns, piedūmotas telpas utt. Testējam viņu spēju stāties pretī ļoti agresīvam kontaktam, kas liek justies ļoti neaizsargātam un viegli ievainojamam. Viņiem ir nodarbības tuvcīņā, arī kinoloģijā. Šī kursa testēšana apliecina to, ka dominē bailes no ūdens un bailes no augstuma. Ūdenī apvienojas daudzas fobijas – bailes no nāves, nav ko elpot, turklāt ūdens ir auksts un nepatīkams,” norāda Moļņiks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+