Apbrīno

Elizabetes Balčus jaunākā videoklipa beigās apēd savus instrumentus 16

Foto – youtube.com

Kā paskaidrojusi mūziķe, šajā mūzikas video viņa vēlējusies radīt klātbūtnes un “dzīvā” skanējuma sajūtu, maksimāli pietuvinot klausītāju tam, kā šo dziesmu var pieredzēt koncertos.

“Mani pašu šīs dziesmas laikā pārņem dekadentiskas, tumšas un distopiskas noskaņas. Tā man asociējas ar režisora Frica Langa vācu ekspresionisma “mēmā” kino filmu “Metropole”. Dziesma man liek domāt par alkatību, par to, cik ļoti viegli mēs varam kļūt par savu vēlmju vergiem,” stāsta Elizabete. Lai paspilgtinātu alkas un paustu ironiju par vērtību sistēmu stabilitāti, dziesmas beigās mūziķe apēd pati savus instrumentus, kas šajā gadījumā ir augļi un dārzeņi.

Videoklipu veidoja Zigmunds Ziemelis (kamera un montāža) un Reinis Inkens (kamera), un tas tika filmēts kultūras telpā “3Māsas”šī gada februārī. Dziesma ir no Elizabetes albuma “Conarium”, kas izdots 2016. gada nogalē Lielbritānijā “Liminal noise” paspārnē.

Jau rīt, 28. jūnijā Elizabete kopā ar pankroka orķestri “Gatis Ziema un Karaliskā dekadence” dosies desmit dienu garā koncerttūrē uz Krieviju, bet pēc atgriešanās sniegs solo performances vairākos vasaras festivālos un concertos, tostarp arī nozīmīgajā “In the Woods”, kas notiks 1-2. septembrī Apvienotajā Karalistē. Tāpat Elizabete būs satiekama:

21.jūlijā Festivālā TOLM, laikmetīgās mākslas centrā EKKM, Tallinā

4.-5.augustā Festivālā “Laba Daba”, Ratniekos

9.augustā Koncertā peldošajā mākslas centrā “NOASS”, Rīgā

25.augustā Koncertā kultūras centrā “I Love Palanga”, Palangā

26.augustā Ceļojošajā festivālā “Vadātājs”, Blankfeldes muižā, Jelgavas raj.

8.septembrī Festivālā un mūzikas konferencē “What’s next in music?”, Viļņā

9.septembrī Koncertā kultūras telpā “3MĀSAS”, Rīgā

LA.lv