Latvijā
Novados

Elksniņš tik stūrē “Range Rover” un neredz zīmes? 16

Andrejs Elksniņš. Foto – LETA

Daugavpils deputāta Andreja Elksniņa automašīna “Range Rover” regulāri novietota zem zīmes, kur “parkoties” aizliegts, novēroja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Būdams Saeimas deputāts, Andrejs Elksniņš uz darbu brauca ar dārgu “Range Rover” džipu, ko īrēja no sava tēva uzņēmuma. Nu jau pusgadu Elksniņš strādā Daugavpils domē. “Nekā personīga” saņēma kāda daugavpilieša nofilmētu videomateriālu par to, kā Elksniņš nesodīti braucamo novieto neatļautā vietā. Skatītājs izsaucis pašvaldības policiju, kas atbraukusi, paskatījusies uz automašīnu un aizbraukusi.

Andrejam Elksniņam 3.septembris bija pēdējā darba diena Daugavpils mēra amatā. Uz darbu viņš atnāca kājām. Deputātu pavadīja liels fanu pulks, kas negribēja, lai Elksniņš no amata šķirtos, tomēr deputātu vairākums nobalsoja par Elksniņa atcelšanu.

Nākamajā dienā kāds pilsētas iedzīvotājs bija ievērojis, ka Elksniņa džips  ir novietots zem zīmes, kas atļauj stāvēt tikai ar atļaujām. Elksniņam logā atļaujas nebija, un cilvēks izsaucis pašvaldības policiju. Viņa nofilmētajā video redzams, ka policists rūpīgi pārbauda, vai mašīnām ir atļauja stāvēt. Pievērš uzmanību Elksniņa džipam, no visām pusēm to nofotografē, tomēr sodu neizraksta.

Vasarā Elksniņš par Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieka pienākumu izpildītāju bija iecēlis Rīgas pašvaldības policijas darbinieku Kasparu Ķikutu. Par gadījumu ar Elksniņa auto policists neesot dzirdējis.

Daugavpilī Viestura ielā 2 atrodas laikraksts Naš gorod un portāls Gorod.lv. Šie izdevumi atbalsta Elksniņu. Pirms vēlēšanām viņu bieži intervēja, kad Elksniņš kļuva par mēru, rakstīja par viņa labajiem darbiem. Viena no Gorod.lv veidotājām ir Nataļja Pavlova, bijusī Elksniņa deputāta palīdze Saeimā. Pilsētnieki ir ievērojuši, ka pie šīs ēkas bieži atrodas Elksniņa džips. Skatītāja iesūtītajā video redzams, ka Elksniņa lietotā automašīna Rover AB 272 stāv šajā vietā zem zīmes, ka “parkoties” drīkst tikai ar atļaujām.

Esot Daugavpilī arī raidījuma “Nekā personīga” žurnālists šo mašīnu ierauga “zem zīmes”. Piecas minūtes pēc izsaukuma atrauc pašvaldības policisti, piefiksē likumpārkāpumu un ķeras pie protokola pildīšanas. Tikmēr “Nekā personīga” sazvana Elksniņš. Viņš esot noskaidrojis notikušā apstākļus, zem zīmes stāvēt problēmas neesot, jo zīmes esot novecojušas.

“Ir bijusi iedota zīme, kad tajā vietā bija banka. Tagad banka ir pārbraukusi kādu brīdi atpakaļ un tā stāvvieta faktiski nevienam nepieder. Un ir kaut kāds skaidrojums no vietējiem uzstādītājiem, ka visi, kas grib, tie arī liek. Un nekādi sodi netiek likti tajā vietā,” tā deputāts.

Un tad notiek negaidītais. Nez no kurienes parādās sportiski tērpts cilvēks un ar Elksniņa džipu grib braukt prom. Šis cilvēks policijai nevar uzrādīt ne savu identitāti apliecinošus dokumentus, ne arī automašīnas tehnisko pasi. Policija kādu brīdi cenšas noskaidrot viņa personību, bet tad palaiž vaļā. Un uzliek sodu džipam.

Džips  ir Elksniņa tēva SIA Latgales šķīrējtiesa īpašums. Elksniņš neatceroties, vai viņš pats 4.septembrī ar džipu braucis, vai kāds cits. Ienākumu deklarācijā deputāts šo automašīnu norādījis kā savā lietojumā esošu.

 

LA.lv