Kultūra
Māksla

Ellas Mežules izstāde un zīmēšanas darbnīcas Kalnciema kvartāla galerijā 16

Publicitātes foto

No 8. līdz 26. septembrim Kalnciema kvartāla galerijā apskatāma Ellas Mežules izstāde “Autobiogrāfisko pieredžu īstenums”. Izstādes laikā notiks arī divas praktiskas zīmēšanas darbnīcas kopā ar mākslinieci plašai auditorijai.

Ella Mežule absolvējusi Jana Rozentāla Rīgas Mākslas Vidusskolu, Latvijas Mākslas Akadēmiju. Studējusi Dublinā.
Piedalījusies vairākās izstādēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Īrijā un Beļģijā.

Māksliniece glezniecībā un ilustrācijā apzināti izmanto dažādas neirastas kompozīcijas un tehniskus risinājumus, panākot maģiskā reālisma sajūtu un mainot telpas/vides noskaņu, ļaujot skatītājam nojaust realitātes iluzioro dabu.
Savā radošajā darbībā un dzīvē lielu atbalstu rod dažāda veida filozofiskās idejās. Viena no spēcīgākajām un nesenākajām ietekmēm ir fenomenoloģija, kas ietekmējusi šajā izstādē redzamo darbu rašanos.

Šī sērija ir stāsts par cilvēka esību, tās mainību un nebeidzamo procesveida uzbūvi. Apzināti attēlotā butaforiskā vide balansē uz robežas starp ikdienu un parādību/ uzplaiksnījumu – kā simbolu brīvās gribas un izvēles svaram. Vieglums, kas jaušams gleznās- stāsta par to, ka svars meklējams aiz formas.

Darbnīcā notiks stāsta un atmosfēras radīšana gleznā ar kompozicionāliem un citiem izteiksmes līdzekļiem. Nodarbību pamatideja ir sniegt plašāku sapratni par kompozīcijas nozīmi gleznā/ zīmējumā/ skicē un to, kā to veidot, lai panāktu konkrēta vēstījuma rašanos gan kopējā darba atmosfērā, gan tikai manāmi nojaušamu pēc atsevišķiem fragmentiem. Izmantojot šīs zināšanas, radīt savu darbu, kas būtu balstīts uz paša izvēlētu vēstījumu.

LA.lv