Ekonomika
Bizness

“Ellex Kļaviņš” atsakās no atzinuma sagatavošanas par OIK tiesiskuma izvērtējumu un iespējamo atcelšanu1

Foto: Shutterstock

Zvērinātu advokātu birojs (ZAB) “Ellex Kļaviņš” vienmēr ir ļoti atbildīgi izturējies pret interešu konflikta jautājumiem – vienmēr pamatoti izvērtē, vai var uzņemties konkrēto darbu.

“Tieši šādi rīkojāmies arī iesniedzot cenas piedāvājumu atzinuma sagatavošanai par OIK atcelšanas iespējām. Proti – nesaskatījām interešu konfliktu, kam būtu jebkāda negatīva ietekme atzinuma sagatavošanā,” teikts biroja paziņojumā.

Birojā norāda, ka medijos izskanējusī informācija par to, ka “Ellex Kļaviņš” sniedzis sūdzību Eiropas Komisijā, pārstāvot OIK saņēmušu klientu, neatbilst patiesībai.

“Kā to esam norādījuši arī sniedzot paskaidrojumu Ekonomikas ministrijai, ZAB “Ellex Kļaviņš” (tolaik LAWIN) 2011.gadā pārstāvēja I.Poikānu (NEO), pārsūdzot regulatora lēmumu, ar kuru tika veiktas elektroenerģijas tarifu izmaiņas.”

Birojā uzsver, ka šī ir publiski pieejama informācija, un sūdzības būtība bija tieši pretēja un virzīta uz to, lai elektrības aprēķina metodoloģija būtu skaidra un patērētājiem saprotama.

“Šis darbs nekādi tiešā veidā nebija saistīts ar atbalstu OIK sistēmai. Juridiskos pakalpojumus I.Poikānām pārtraucām sniegt 2011.gada beigās,” atzīmē birojā.

Saistītie raksti

ZAB “Ellex Kļaviņš” pieņēmis lēmumu atteikties no atzinuma sagatavošanas par OIK tiesiskuma izvērtējumu un iespējamo atcelšanu. Augstu vērtējam savu reputāciju, advokāta ētikas standartus un to, ka attiecībās ar klientu nepieciešama savstarpēja uzticība.

“Tāpēc, neskatoties uz interešu konflikta neesamību un to, ka esam uzvarējuši konkursā par saimnieciski izdevīgāko cenas piedāvājumu, mūsu birojs uzskata par neiespējamu īstenot sadarbību minētajā jautājumā,” teikts biroja paziņojumā.

LA.lv