Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
2. novembris, 2015
Drukāt

Ellija Goldinga apsūdz Glastonberijas festivāla rīkotājus seksismā

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Britu dziedātāja Ellija Goldinga nopēlusi mūzikas festivālu rīkotājus, jo tie neiekļaujot programmā pietiekami daudz sieviešu dzimuma izpildītājus.

28 gadus vecā dziedātāja norāda, ka seksisms esot izplatīts visā mūzikas industrijā. “Mani sadusmoja tas, ka Glastonberijas festivāla programmā absolūtais vairākums ir vīrieši,” mūziķe teica intervijā žurnālam “Cosmopolitan”. “Mani sadusmo vīrieši, kuri sacer noniecinošus dziesmu tekstus par sievietēm, taču sievietes sāk par to runāt.”

Pagājušogad mūzikas festivālu rīkotāji saņēma nopēlumu par to, ka pietiekami netiekot pārstāvētas sievietes. Sociālajos tīklos tika publicēti Glastonberijas un Redingas festivālu plakāti, kuros atstāti tikai pavisam nedaudzie sieviešu izpildītāju vārdi.

Šogad grupa “Florence + the Machine” Glastonberijas festivālā aizvietoja amerikāņu rokgrupu “Foo Fighters”. Taču dziedātāja Florense Velša ir vienīgā britu sieviete, kura uzstājusies uz “Pyramid” skatuves kopš 1999. gada, kad festivālu noslēdza grupa “Skunk Anansie”.

Goldinga norādīja, ka priecājoties par Velšas uzstāšanos kā vienai no trim Glastonberijas festivāla galvenajiem viesiem. “Viss mainās, un man tas ļoti patīk,” teica dziedātāja.

Goldinga divas reizes uzstājusies Glastonberijas festivālā, taču ne kā galvenā izpildītāja.

Pievienot komentāru

Patriotiskas jubilejas svinības ar "Sesto jūdzi"Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa "Sestā jūdze" ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri "Man citas zemes nevajag".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+