×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

“Elpa” panāk trīskārtīgu peļņas pieaugumu; plāno biezpiena eksportu uz Čehiju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Kazdangas piena pārstrādes uzņēmums “Elpa” pagājušajā gadā strādāja ar 12% apgrozījuma samazinājumu, vienlaikus panākot trīskārtīgu peļņas pieaugumu, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmuma apgrozījums bija 3,94 miljoni eiro salīdzinājumā ar 4,50 miljoniem pirms gada, savukārt peļņa sasniedz 24 750 eiro salīdzinājumā ar 7914 eiro 2013.gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pagājušais gads bijis sarežģīts, jo ar Krievijas embargo ieviestajām sankcijām nācās atteikties no gatavošanās eksportam uz kaimiņvalsti, turklāt sašaurinājās produkcijas realizācijas iespējas Eiropas Savienībā. Līdz ar to uzņēmums pārskatījis produkcijas sortimentu, atsakoties no mazāk pieprasītiem piena produktiem, kā arī turpinājis slēgt nerentablos produkcijas realizācijas punktus Kuldīgā.

Reaģējot uz saspringto situāciju produkcijas realizēšanā gada otrajā pusē, “Elpa” koncentrējās uz budžeta iestāžu apkalpošanu, īpaši paplašinot iesaistīšanos programmā “Skolas piens”, tā panākot garantijas prognozējamākai naudas plūsmai.

Savukārt šogad uzņēmums plāno pievērst lielāku uzmanību ražošanas izmaksu samazināšanai. Tāpat plānots aprīkot biezpiena nogatavināšanai uzbūvētās telpas, saražojot un testējot īpaša biezpiena paraugus. Ceha rekonstrukcijā ieguldīti 19 887 eiro, un plānots, ka tajā tiks ražota produkcija eksportam uz Čehiju.

“Elpa” dibināta 2003.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 85 910 eiro. Uzņēmums pērn nodarbināja 52 darbiniekus.

“Elpa” ražo pienu, kefīru, krējumu, jogurtu, dažāda veida biezpienu un zīmola “Kazdanga” sieru.

“Elpas” īpašnieki ir Laimons Balčus (18,18% kapitāldaļu), Guntars Sisenis (17,77%), Andrejs Stoļarovs (16,94%), Viesturs Grasmanis (16,12%), Jurijs Runds (12,40%), Ritvars Roga (10,33%), Tatjana Brūvere (6,2%), Anna Alkašere (1,65%) un Jānis Kalniņš (0,41% kapitāldaļu).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāsaka, ka Elpa ražo laikam jau visgaršīgāko biezpienu un krējumu Latvijā, pie tam vēl to var nopirkt par ļoti pieņemamām cenām – citiem pat ar atlaidēm sanāk dārgāk, nekā Elpai pamatcena.

Draugiem Facebook Twitter Google+