×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Eltons Džons nosoda Krievijas “homoseksuālisma propagandas” aizliegumu

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

epa03860556 (FILE) The file picture dated 05 September 2013 shows British Sir Elton John performing at the Waldbuehne (Forest Stage) in Berlin, Germany, 05 September 2013. Elton John's upcoming album 'The Diving Board' will be his 30th solo album and is said to be relaesed in September 2013. EPA/Florian Schuh

Britu mūziķis Eltons Džons trešdien nosodījis Krievijā pastāvošo “homoseksuālisma propagandas” aizliegumu, jo tas pieļaujot homofobiju un sniedzot likuma aizsardzību ekstrēmistiem.

Džons pirms mēneša uzstājās Maskavā un klausītāju priekšā nopēla aizliegumu.

Prezidents Vladimirs Putins šonedēļ nāca klajā ar paziņojumu, ka valstī pret gejiem esot labvēlīga attieksme. Kā piemēru viņš minēja Džona lielo popularitāti.

“Paša pieredzētais man apliecināja mediju rakstu patiesumu, kopš propagandas likumprojekts kļuva par federālu likumu: ka tas attaisno ļaunu homofobiju un sniedz ekstrēmistiem juridisku aizsardzību, lai tie pārkāptu cilvēka pamattiesības,” trešdien publiskotā paziņojumā norāda Džons. “Katram bija kāds stāsts par vārdisku vai fizisku aizskaršanu darbā, bārā, restorānā vai uz ielas, kopš likums stājies spēkā.”

Džons, kurš dzīvo kopā ar savu partneri Deividu Fērnišu un audzina divus dēlus, norādīja, ka likums Krievijas sabiedrībā radot aplamu priekšstatu par viendzimuma pāriem. “Sevišķi lielu vilšanos sagādā tas, ka likums homoseksuālismu liek vienā maisā ar bērnu seksuālu izmantošanu. Šādu pieņēmumu noraida neskaitāmi zinātniski pētījumi,” viņš uzsver.

Krievijas likums aizliedz “homoseksuālisma propagandas” izplatīšanu jauniešiem. To nosodījuši gan daudzi Rietumu mūziķi, gan arī cilvēktiesību aktīvisti.

Homoseksualitāti Krievija dekriminalizēja 1993. gadā, bet vēl līdz pat 1999. gadam tā tika klasificēta kā garīga slimība.

Krievijas sabiedrībā joprojām valda homofobiski uzskati. Martā pētījumu centra “Levada” aptaujā atklājās, ka 34% Krievijas iedzīvotāju homoseksualitāti uzskata par slimību, ko vajadzētu ārstēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+