×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

“Elvi”: Piecas ģimenes saņems finansējumu neauglības ārstēšanai jau šogad

Foto - LETAFoto - LETA

"Elvi" veikals.

Līdz šim brīdim kopš maija, kad sākās biedrības “Labu darot” labdarības kampaņa, kurā iesaistījās arī veikalu tīkls “Elvi”, ir savākti nepieciešamie līdzekļi, lai jau šogad piecām ģimenēm no visas Latvijas varētu palīdzēt tikt pie bērniņa, biznesa portālu “Nozare.lv” informē “Elvi” zīmola un franšīzes devējas SIA “Pārtikas tirdzniecības apvienība” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Ģimenes tiks izvēlētas pa vienai no Rīgas, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes. Kopējā saziedotā summa, kas bija nepieciešama, lai palīdzētu vismaz piecām ģimenēm no Latvijas, ir 7500 lati.

Vārtukapteine norāda, ka, ņemot vērā sabiedrības un sadarbības partneru atsaucību un sasniegtos rezultātus, labdarības kampaņa par ziedojumu līdzekļu vākšanu neauglības ārstēšanai tiks pagarināta vismaz līdz šī gada beigām, sniedzot papildu iespēju tām Latvijas ģimenēm, kas vairāku iemeslu dēļ nevar ieņemt bērnu tradicionālā veidā.

Reproduktīvās veselības privātklīnikas “EGV Klīnika”, kas ir viens no kampaņas līdzorganizatoriem, dibinātājs ginekologs Voldemārs Lejiņš atgādina, ka grūtības ieņemt bērnu rodas arvien vairāk pāriem. Turklāt problēma var rasties arī tajās ģimenes, kurās jau ir viena vai vairākas atvases.

“Vairāk nekā 1000 Latvijas ģimeņu ir iestājušās gaidīšanas rindā uz valsts apmaksātu neauglības ārstēšanu. Lai arī šogad ir piešķirts papildfinansējums, valsts līdzekļi, lai veiktu mākslīgo apaugļošanu ģimenēm, kurām tas nepieciešams, ir nepietiekami, tādēļ daudzu vecāku sapnis par bērniņu var tikt ilgstoši atlikts vai pat nepiepildīties vispār,” skaidro Lejiņš.

Viņš arī atzīmē, ka nereti praksē ir gadījumi, kad ģimenes pat vairākkārt ņem kredītu, lai spētu apmaksāt mākslīgās apaugļošanas procedūras, jo, ņemot vērā ārstēšanas specifiku, viens neauglības ārstēšanas kurss izmaksā vairākus tūkstošus latu.

Tāpēc Vārtukapteine aicina ikvienu informatīvi vai finansiāli iesaistīties šajā kampaņā, ziedojot “Elvi” veikalos, “EGV Klīnikā”, mājsaimniecības lielveikalos “Domo”, ātrās ēdināšanas restorānos “Hesburger”, veikalā-noliktavā “AlkOutlet” vai arī zvanot 90006282.

Savukārt ģimenes, kuras vēlas pieteikties kampaņas atbalstam, lūgums aizpildīt pieteikuma formu “EGV Klīnikas” mājaslapā.

Kā ziņots, 10.maijā nacionālais mazumtirgotājs “Elvi” atsaucās biedrības “Labu darot” aicinājumam piedalīties labdarības kampaņā, kuras mērķis ir palīdzēt tikt pie bērniņa tām Latvijas ģimenēm, kuras dažādu iemeslu dēļ par vecākiem nevar kļūt dabiskā ceļā.

“Elvi” franšīzes turētāja un devēja SIA “Pārtikas tirdzniecības apvienības” peļņa pērn ir seškāršojusies, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma peļņa pērn bija 252 094 lati, bet 2011.gadā – 44 730 lati. Savukārt par 53% pieaudzis PTA apgrozījums – no 1,521 miljona latu līdz 2,326 miljoniem latu 2012.gadā.

SIA “Pārtikas tirdzniecības apvienība” dibināta 2010.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu. “Pārtikas tirdzniecības apvienības” īpašnieki ir Imants Rendenieks – 50%, “Dyaltos Capital” – 25% un SIA “Linde Grupa” – 25%.

Savukārt “EGV Klīnika” pieder uzņēmumam SIA “Klīnika EGV”. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 513 323 lati, bet peļņa – 83 627 lati. “Klīnika EGV” pamatkapitāls ir 2100 lati. Uzņēmums dibināts 1998.gadā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+