Sports
Hokejs

Elvis Merzļikins – Latvijas Gada hokejists0


Elvis Merzļikins izcili darbojas ne vien Latvijas izlases, bet arī Šveices komandas “Lugano” vārtos.
Elvis Merzļikins izcili darbojas ne vien Latvijas izlases, bet arī Šveices komandas “Lugano” vārtos.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Par Latvijas labāko hokejistu 2018. gadā “Latvijas Avīzes” rīkotajā aptaujā atzīts Elvis Merzļikins. 24 gadus vecais vārtsargs uzvarēja vairāk nekā pārliecinoši – viņu pirmajā vietā ierindoja 28 no 40 uzrunātajiem ekspertiem.

Gada beigās savu izcilnieku noskaidrošana kļuvusi par modes lietu daudzos sporta veidos, un, lai gan akli sekot pūlim nebūt nav labākā izvēle, hokejistu palikšana nomaļus šķita aplama. Jo hokejs no līdzjutēju kustības skata punkta Latvijā noteikti ir karalis. Pieredzējušais kolēģis Jānis Matulis nevarēja atcerēties, ka kādreiz Latvijas hokejā būtu nosaukts gada labākais spēlētājs. Tad nu lepojamies, ka šis robs beidzot aizpildīts.

Devām iespēju izteikt viedokli plašam sporta nozares personu lokam – visvairāk ir mediju pārstāvji, tāpat arī treneri un līdzjutēji. Jāteic, ka Elvis Merzļikins pārējiem neatstāja nekādu cerību. Viņa 28 pirmajām vietām aptaujā pieskaitāmas vēl septiņas otrās un divas trešās, bet ārpus labāko sešnieka Merzļikins palika tikai vienā anketā. Summā – 214 punkti.

Latvijas izlase bez Elvja pēdējos gados grūti iedomājama, un latvietis pārliecinoši cīnās arī komandas “Lugano” formā Šveicē,

kur otro reizi trīs gadu laikā atzīts par sezonas labāko vārtsargu valstī. Plašāku interviju ar viņu varēs lasīt nākamnedēļ “Latvijas Avīzē”.

Otrajā vietā ar 119 punktiem mūsu vienīgais NHL hokejists Zemgus Girgensons. Lai gan Bufalo komandā “Sabres” viņš nav galveno lomu spēlētājs, toties pārliecinoši paveic melno darbu, un stabils pieraksts spēcīgākajā pasaules līgā runā pats par sevi. Zemgu par labāko atzina trīs eksperti.

Trīs pirmās vietas arī Kasparam Daugaviņam, taču summā viņam par nieka tiesu priekšā Rūdolfs Balcers (94 pret 96), kuram viena pirmā vieta. Savainojuma dēļ Kaspars pērn nepiedalījās pasaules čempionātā Dānijā, kurā

Rūdolfs debitēja negaidīti sekmīgi, turklāt izcili skaistā stilā sarūpēja uzvaru pirmajā spēlē pret Norvēģijas izlasi,

savukārt Ziemeļamerikā iepriekšējā sezonā viņš bija NHL rezultatīvākais spēlētājs komandas Sanhosē “Sharks” fārmklubā un šajā sezonā par pirmo vietu cīnās arī Otavas “Senators” otrajā komandā.

Vēl pa vienai uzvarai aptaujā Mikam Indrašim un Jānim Kalniņam, kuri tabulā ierindojas attiecīgi piektajā un sestajā vietā. Lidojošais Ronalds Ķēniņš, par spīti divām pirmajām vietām, palika ārpus labāko sešnieka, tāpat Mārtiņš Karsums, kuram topā viena pirmā vieta.

Saistītie raksti

Samērā mazu uzmanību izpelnījies Latvijas lielklubs KHL Rīgas “Dinamo” – kapteinis Lauris Dārziņš aptaujā ir astotajā vietā. Tiesa, jau pieminētie Indrašis un Kalniņš līdz pavasarim pārstāvēja Rīgas kluba krāsas, bet nu pirmais algu pelna Maskavā, bet otrais samērā negaidīti kļuvis par pirmo vārtsargu Helsinku “Jokerit”, un Latvijas vārtsargu rangā atpaliek vien no karaļa Elvja.

Kopumā anketās ierakstīti 16 hokejisti, no kuriem tikai divi ir aizsargi – Kristaps Sotnieks un Uvis Balinskis. Toties ir trīs vārtsargi – Merzļikins, Kalniņš un Kristers Gudļevskis, kā arī 11 uzbrucēji, tostarp 17 gadus vecais Rūdolfs Polcs no HK “Rīga”. Ar piebildi – nākotnes motivācijai.

 

LA.lv