×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Elza Rozentāle jaunā etnodžeza programmā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaunā dziedātāja Elza Rozentāle ir īsts mūzikas hameleons. Viņa vienlīdz ērti jūtas džezā, tautas mūzikā, rokā un popmūzikā. Elzai pa spēkam sajūsmināt televīzijas šova skatītājus un apburt kabarē izrādēs. 6. maijā talantīgā dziedātāja aicina uz savu pirmo vērienīgāko lielkoncertu – uz etnodžeza koncertu “Putna lidojums” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Elza Rozentāle ir viena no spilgtākajām Latvijas jaunajām dziedātājām. Plašāku pazīstamību Elza ieguva, piedaloties televīzijas šovā “Izklausies redzēts” – viņa spēja izcili pielāgoties dažādiem mūzikas žanriem, izpelnījās gan žūrijas sajūsmu, gan skatītāju piekrišanu. Elzas trumpji ir spēcīgs vokāls un samtains tembrs, arī artistiskums, vairākus gadus kopts režisora Viktora Runtuļa veidotajos kabarē koncertuzvedumos. Elzai nav svešas arī latviešu tautas mūzikas saknes – muzicējusi grupā “Kokle”, pasaules mūzikas festivāla “Porta” ietvaros piedalījusies projektā “Trīs harmonijas noslēpumi”, koncertējot Rīgā, Tbilisi un Kišiņevā.

Šobrīd Elza ir gatava pirmajai lielākai solo programmai – tapusi viņas etnodžeza koncertprogramma “Putna lidojums”, ko šajā pavasarī dzirdēsim Liepājā, bet rudenī – arī Rīgā un citviet. “Pēdējos gados, piedaloties dažādos projektos, man ir sakrājies ko teikt. Ir sakrājusies kaut kāda pieredze, podiņš nu ir pilns līdz malām, un šis koncerts būs tāda pāri malām iešana,” smejas dziedātāja. “Šobrīd noslēdzu vienu dzīves posmu, un man patīk to visu izdziedāt. Protams, vienmēr atceros, ka to daru ne tikai sev – galvenais ir klausītājs. Man gan patīk viņu arī mazliet paķircināt, varbūt parādīt ko jaunu, pie kā nav pierasts, piedāvāt jaunas dziesmas un jaunas skaņas. Skaidrs, ka “Izklausies redzēts” numuru šoreiz nebūs.”

“Meditatīva miera un enerģētiska prieka kokteilis dvēselei,” tā par programmu, ko no sākuma līdz beigām veidojusi pati, saka Elza. Koncerta pirmajā daļā māksliniece sola savu mīļāko latviešu tautas dziesmu aranžējumus. “Mana sirds un radošās darbības aizsākumi meklējami folklorā, bet, laikam ejot, iemīlējos džezā,” stāsta Elza. Džezam, rokam un populārajām melodijām atvēlēta koncerta otrā nodaļa – “Kopā ar saviem draugiem mūziķiem esam radījuši krāsainu programmu par dažādajām manī mītošajām dabām. Personisks stāsts caur mūziku par sevis meklējumiem, kas atklāj cilvēka neizmērojamo dualitāti: prieku – skumjas, drosmi – bailes, mīlestību un ilgas pēc tās.”

Pavadošajā sastāvā Elza aicinājusi šī brīža jaunos un talantīgos. Toms Poišs ir džeza kontrabasists, beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru, spēlējis grupā “Astro’n’out”, koncertējis kopā ar Daumantu Kalniņu, kā arī Donu un piedalījies viņa pēdējo divu albumu izdošanā, spēlē ar koklētāju Laimu Jansoni un muzicē daudzās džeza apvienībās. Kaspars Vizulis ir džeza ģitārists, Amsterdamas Konservatorijas absolvents, kurš nesen pēc piecus gadus ilgām mācībām atgriezies Latvijā. Pašlaik aktīvi koncertē dažādos džeza sastāvos ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Strādā arī par pasniedzēju Ventspils mūzikas vidusskolā. Bet Kaspars Kurdeko ir bundzinieks, komponists un perkusionists, Amsterdamas Konservatorijas absolvents. Džeza konkursu laureāts, šobrīd pasniedz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Piedalās dažādos mūzikas projektos un festivālos pasaulē.

“Šis ir brīdis, kad, veidojot koncertu, jūtos atbildīgāka nekā līdz šim, jo viss ir uz mani. Man ļoti rūp, kāds būs gala iznākums, tomēr jau tagad zinu – būs ļoti interesenti,” stāsta Elza. “Protams, esmu uztraukusies, tomēr, katru dienu gatavojoties, kļūstu arvien nepacietīgāka un nevaru vien sagaidīt koncertu. Prieks, ka cilvēki gaida šo notikumu – biļetes ir izpirktas!

 

Koncerts

6. V 19.00 koncertzālēs “Lielais dzintars” Kamerzālē

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+