×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

Brīvdienās notiks pāreja uz vasaras laiku (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

26. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu, atgādina Ekonomikas ministrija.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 26. martā, plkst.3 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.

Pāreja atpakaļ no vasaras laika atkal notiks 2017. gada 29. oktobrī.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010. gada 26. oktobra Ministru kabineta noteikumi. Tajos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.03:00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.04:00 – par vienu stundu atpakaļ.

Savukārt, Eiropas Savienības ietvaros pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīva.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Urā, atkal būs garāki vakari!
    Pulksteņa griešana ir viens no labākajiem izgudrojumiem mūsu platuma grādiem. Es negribetu, ka ziemā saule lec vien ap desmitiem rītā, tāpat būtu ļoti žēl, ja vasarā saule rietētu jau ap deviņiem. Pēc bērniem redzu, ka pulksteņa pagriešana viņiem der, jo ap šo laiku visi jau paši mostas krietni agrāk, savukārt rudenī uz pulksteņa griešanas laiku no rītiem grib ilgāk pagulēt.

  2. kā man tas ir pieriebie ….nu laujiet tak dabai so prieku darīt ,nevis maksligi griezt

Draugiem Facebook Twitter Google+