×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

EM: jaunās darbavietas aizpildīs ar bezdarbniekiem, nevis emigrējušajiem latviešiem

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunās darbavietas, kas Latvijā radīsies, prioritāri tiks aizpildītas ar pašreizējiem bezdarbniekiem, nevis tiks piedāvātas emigrējušajiem latviešiem, trešdien diskusijā par nodarbinātības problēmām Latvijā sacīja ekonomikas ministra Daniela Pavļuta padomniece Ilona Platonova.

“Mums divus gadus pēc kārtas Latvijā ir radīti 30 tūkstoši jaunu darbuvietu, bet valstī 100 tūkstoši iedzīvotāju joprojām ir bez darba. Šiem cilvēkiem arī būs priekšroka, nevis centīsimies piesaistīt ārzemju latviešus,” norādīja Platonova, atbildot uz jautājumu par Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātās reemigrācijas plāna ietekmi uz nodarbinātību.

Tomēr viņa uzsvēra, ka darba iespējas Latvijā ir viens no reālākajiem faktoriem, kas varētu sekmēt reemigrāciju, un priekšā ir liels darbs, lai informētu izbraukušos latviešus par darba iespējām Latvijā.

Savukārt Eiropas datu centru operatora “DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis sacīja, ka, viņaprāt, atgriezt Latvijā izbraukušos speciālistus ir neiespējami. “Es neredzu, kā mēs varētu dabūt atpakaļ izbraucējus, katrā ziņā ne augsti kvalificētus speciālistus. Atalgojuma līmeņa un stabilitātes atšķirība ir tik milzīga, ka tas nav iespējams. Jākoncentrējas uz jaunu speciālistu radīšanu šeit un tad jāmēģina viņus noturēt,” klāstīja Gailītis.

Jau vēstīts, ka reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu pērnā gada otrajā pusē izstrādāja valsts iestāžu, diasporas organizāciju, darba devēju, arodbiedrību un pašvaldības pārstāvji.

Plāna pasākumos ietilpst sadarbība ar ārvalstīs dzīvojošo latviešu diasporu, lai to informētu par attīstību un aktualitātēm Latvijā, kā arī valsts institūciju un uzņēmumu prasību pārskatīšana, atlasot darbiniekus, lai tiem netiktu izvirzītas nepamatotas prasības.

Saskaņā ar EM sniegto informāciju no 2000. līdz 2011.gadam Latvijas iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 300 tūkstošiem, tostarp 213 tūkstoši emigrējuši. Ministrija prognozē, ka līdz 2030.gadam varētu veidoties 120 tūkstoši brīvu darbavietu. Savukārt Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta 2011.gadā apkopotie dati par Latvijas valstspiederīgo skaitu ārvalstīs liecina, ka Latvijas diasporas lielums pasaulē varētu būt 350‒400 tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+