×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

EM: Nevar aizliegt celt cenas līdz ar eiro; aicina pircējus sekot cenām

LETALETA

Valsts brīva tirgus apstākļos nevar aizliegt uzņēmējus paaugstināt cenas līdz ar eiro ieviešanu, taču aicina pircējus rūpīgi sekot līdzi cenu pārveidošanai no latiem uz eiro, norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Pūce.

 

“Ja valsts sāktu noteikt uzņēmumiem, par kādām cenām viņi drīkst tirgot savas preces, tas būtu brīvā tirgus gals! Tas ir pretrunā ar brīvā tirgus principiem, tāpēc nevienas demokrātiskas valsts pārvalde nevar to ne solīt, ne īstenot. Uzņēmējs ir vienīgais, kas var noteikt savu preču cenas, un ir iespējams tikai viens šīs cenas noteicējs – pircējs,”  atzina Pūce.

Viņš uzsvēra, ka valsts var vienīgi veikt kontroles cenu pārveidošanā. “Tas, ko valsts ir solījusi un jau dara, ir cenu norādīšanas kontroļu veikšana. Savukārt, no šā gada 1.oktobra Patērētāju tiesību aizsardzības centrs veiks pastiprinātu kontroli cenu norādīšanai abās valūtās, kuras no latiem uz eiro jāpārrēķina pēc oficiālā kursa, kas ir viens eiro pret 0,702804 lats,”  teica Pūce.

EM arī atzinīgi novērtēja gan iedzīvotāju, gan plašsaziņas līdzekļu aktivitāti un pastiprinātas uzmanības pievēršanu cenu jautājumam, apzinot, analizējot un informējot citus iedzīvotājus par komersantiem, kas mārketinga nolūkos jau šobrīd nedaudz paaugstinājuši dažādu preču un pakalpojumu cenas, lai eiro tās būtu “apaļas” summas.

EM atgādināja, ka jau iepriekš paredzot, ka atsevišķi komersanti šogad varētu palielināt cenas eiro ieviešanas aizsegā , valsts no savas puses šā gada sākumā aicināja komersantus izstrādāt labas gribas iniciatīvu, aicinot komersantus īstenot godprātīgu komercdarbību īpaši šajā pārmaiņu laikā.

Jūlijā tika uzsākta uzņēmēju brīvprātīga iniciatīva “Godīgs eiro ieviesējs”, kurai pievienojušies jau 400 komersanti.

Latvijas eiro ieviesīs 2014.gada 1.janvārī. Latu maiņas kurss pret eiro saglabāts līdzšinējais Latvijas Bankas oficiālais kurss  – 0,702804 lati par vienu eiro. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+