Ekonomika
Nauda

EM paziņo par risinājumiem, kā samazināt elektrības rēķinu8

Foto – LETA

Ekonomikas ministrija paziņojusi, ka rasti risinājumi OIK mazināšanai sezonāliem pieslēgumiem un OIK fiksētās daļas samazināšanai.

Sadarbībā ar “Sadales tīklu”, “Enerģijas publiskais tirgotāju” un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju esot rasti vairāki risinājumi, “kā elastīgi uz laiku samazināt elektroenerģijas pieslēguma jaudu un nepieciešamības gadījumā pie noteiktiem nosacījumiem to atjaunot, tādējādi būtiski samazinot elektroenerģijas izmaksas visiem sezonāla rakstura elektroenerģijas patērētājiem – gan uzņēmējiem, gan mājsaimniecībām”.

“Tāpat esam raduši tehnisku risinājumu, kā OIK fiksētās daļas kopējo apmēru izlīdzināt uz vairākiem gadiem, kas ļaus samazināt OIK fiksētās daļas straujāku pieaugumu šobrīd visiem patērētājiem. Vienlaikus jāapzinās, ka līdz ar to energointensīvo uzņēmumu ieguvums šobrīd nedaudz samazināsies, taču četru gadu periodā tas tiks atgūts,” uzsvēris Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ministrija nāk klajā ar šādiem priekšlikumiem.

Pieslēgumiem ar sezonālu patēriņu – gan juridiskām personām, gan mājsaimniecībām

Jau šobrīd ir iespēja atteikties no jaudas līdz 6 mēnešiem. Līdz šā gada 1. aprīlim plānots mainīt regulējumu, lai šādos gadījumos būtu arī iespēja atteikties no jaudas bez garantētas jaudas atgriešanas uz 9 mēnešiem. Papildu plānots piedāvāt arī iespēju pieslēgumiem ar jaudu ir virs 100 ampēriem samazināt jaudu līdz 9 mēnešiem, ja noteiktu periodu gadā jauda tiks izmantota efektīvi – efektivitātes kritērijs būs zināms 3 nedēļu laikā pēc SPRK noteiktā priekšlikumu izteikšanas perioda.

Mājsaimniecības ar lielu pieslēguma jaudu, bet mazu elektroenerģijas patēriņu

EM prioritāri aicina izvērtēt esošā pieslēguma jaudas nepieciešamību un atteikties no nevajadzīgās jaudas, samazinot to bez maksas līdz nepieciešamajam līmenim. To var izdarīt, sazinoties telefoniski ar AS “Sadales tīkls” vai elektroniski portālā www.sadalestikls.lv. Vienlaikus līdz šā gada 1. aprīlim plānots mājsaimniecībām piedāvāt iespēju gada laikā atjaunot pieslēguma jaudu uz vienu mēnesi, sedzot tikai pieslēguma atjaunošanas tehniskās izmaksas.

Patērētājiem ar “nulles” pieslēgumiem

Elektroenerģijas patērētājus, kuriem ir tā saucamie “nulles” pieslēgumi, kas vēsturiski izveidoti ar augstu amperāžu, bet šobrīd elektroenerģija netiek patērēta, aicinām rast individuālus risinājumus, konsultējoties ar AS “Sadales tīkls” darbiniekiem.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka lauksaimnieku janvāra elektroenerģijas rēķini saistībā ar izmaiņām OIK finansēšanas modelī ir par 40-60% augstāki nekā rēķini par decembri. Elektroenerģijas rēķinu summas pieaugums veidojies rēķina pozīcijā “jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem”, kas ir maksājums par pieslēguma jaudu, kura nesezonas laikā netiek izmantota.

LA.lv