×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. februāris, 2018
Drukāt

EM paziņo par risinājumiem, kā samazināt elektrības rēķinu (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomikas ministrija paziņojusi, ka rasti risinājumi OIK mazināšanai sezonāliem pieslēgumiem un OIK fiksētās daļas samazināšanai.

Sadarbībā ar “Sadales tīklu”, “Enerģijas publiskais tirgotāju” un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju esot rasti vairāki risinājumi, “kā elastīgi uz laiku samazināt elektroenerģijas pieslēguma jaudu un nepieciešamības gadījumā pie noteiktiem nosacījumiem to atjaunot, tādējādi būtiski samazinot elektroenerģijas izmaksas visiem sezonāla rakstura elektroenerģijas patērētājiem – gan uzņēmējiem, gan mājsaimniecībām”.

“Tāpat esam raduši tehnisku risinājumu, kā OIK fiksētās daļas kopējo apmēru izlīdzināt uz vairākiem gadiem, kas ļaus samazināt OIK fiksētās daļas straujāku pieaugumu šobrīd visiem patērētājiem. Vienlaikus jāapzinās, ka līdz ar to energointensīvo uzņēmumu ieguvums šobrīd nedaudz samazināsies, taču četru gadu periodā tas tiks atgūts,” uzsvēris Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ministrija nāk klajā ar šādiem priekšlikumiem.

Pieslēgumiem ar sezonālu patēriņu – gan juridiskām personām, gan mājsaimniecībām

Jau šobrīd ir iespēja atteikties no jaudas līdz 6 mēnešiem. Līdz šā gada 1. aprīlim plānots mainīt regulējumu, lai šādos gadījumos būtu arī iespēja atteikties no jaudas bez garantētas jaudas atgriešanas uz 9 mēnešiem. Papildu plānots piedāvāt arī iespēju pieslēgumiem ar jaudu ir virs 100 ampēriem samazināt jaudu līdz 9 mēnešiem, ja noteiktu periodu gadā jauda tiks izmantota efektīvi – efektivitātes kritērijs būs zināms 3 nedēļu laikā pēc SPRK noteiktā priekšlikumu izteikšanas perioda.

Mājsaimniecības ar lielu pieslēguma jaudu, bet mazu elektroenerģijas patēriņu

EM prioritāri aicina izvērtēt esošā pieslēguma jaudas nepieciešamību un atteikties no nevajadzīgās jaudas, samazinot to bez maksas līdz nepieciešamajam līmenim. To var izdarīt, sazinoties telefoniski ar AS “Sadales tīkls” vai elektroniski portālā www.sadalestikls.lv. Vienlaikus līdz šā gada 1. aprīlim plānots mājsaimniecībām piedāvāt iespēju gada laikā atjaunot pieslēguma jaudu uz vienu mēnesi, sedzot tikai pieslēguma atjaunošanas tehniskās izmaksas.

Patērētājiem ar “nulles” pieslēgumiem

Elektroenerģijas patērētājus, kuriem ir tā saucamie “nulles” pieslēgumi, kas vēsturiski izveidoti ar augstu amperāžu, bet šobrīd elektroenerģija netiek patērēta, aicinām rast individuālus risinājumus, konsultējoties ar AS “Sadales tīkls” darbiniekiem.

Jau ziņots, ka lauksaimnieku janvāra elektroenerģijas rēķini saistībā ar izmaiņām OIK finansēšanas modelī ir par 40-60% augstāki nekā rēķini par decembri. Elektroenerģijas rēķinu summas pieaugums veidojies rēķina pozīcijā “jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem”, kas ir maksājums par pieslēguma jaudu, kura nesezonas laikā netiek izmantota.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. ir priekšlikums valdībai atmest vienu desmito tiesu no nopelnītā.

 2. Jānoķer elektroenerģijas “ražotāji” kuri caur dubulto skaitītāju Latvenergo enerģiju ielaiž atpakaļ tīklā.i

  • Cik naivi – ies tev Vienotības Ašenradens to organizēt un vadīt…
   Jā ir vairāki ministri – savas nozares ”Nezinīši” :Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis akls kā kurmītis un nesaredz Maidana izstādes demolēšanu pie MK ēkas…:
   VARAN ministrs Kaspars Gerhards arī akls un ārī bez ožas – nesaredz riepu kalnu un tad zviedru mēslus, tad arī tukšās pudeles ceļu malās…
   Tieslietu minitrs Rasnačs nu nekādi nevar sakārto savu tiesnešu kantori un tad vēl tie ”likvidatori”…
   Laikam prāta, gara vai arī ”veikalu interešu” vājinieki – kā Latvijas Bankas prezidents…

 3. Pār Latviju nāk FIKSĒTO maksājumu bums! 2 gadus pēc kārtas elektrībai. Un tagad arī gāzei, kaut gāzei jau visu laiku abonentmaksu maksājam līdz šim.
  Un tas viss pār mazo lietotāju galvām!
  Smieklīgi par individuālajiem risinājumiem nulles patērētājiem, konsultēties ar AS “Sadales tīkls” darbiniekiem – ja nav risinājuma, tad tā arī vajag pateikt.
  Tik mierīgi ignorēt 100000 mazos energopatērētājus, kuri par dārgu naudu pieslēgušies elektrībai…

 4. Man ir priekšlikums valdībai atteikties no 300 % peļņas nodrošināšanas OIK šeptmaņiem.

 5. Man ir priekšlikums valdībai atteikties no 300 % peļņas nodrošināšanas OIK šeptmaņiem.

 6. Noteikti neapmierina daudzus,bet bagātais nabago nesapratīs nekad un it sevišķi Latvijā.Pie mums slauc tautu kā grib,robežu nav……

 7. Vai kādu lietotāju apmierina šis EM “risinājums”?

Draugiem Facebook Twitter Google+