Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
15. decembris, 2014
Drukāt

EM: pēc eiro ieviešanas 85% pakalpojumu un preču cenas nav mainījušās

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Uz 1 eiro monētas -- austriešu komponists Volfgangs Amadejs Mocarts, kas simbolizē Austriju kā mūzikas zemi.

Latvijā pēc eiro ieviešanas no šā gada 1.janvāra 85% pakalpojumu un preču cenas nav mainījušās, pirmdien intervijā Latvijas Radio teica Ekonomikas ministrijas (EM) Iekšējā tirgus departamenta direktore Inga Apsīte.

Viņa atzīmēja, ka bažas par cenu palielināšanos bija viens no argumentiem patērētājiem eiro ieviešanā. “Lai tam sagatavotos, mēs veicām vairākus pasākumus, viens no tiem bija cenu monitorings, kad tika novērotas 120 pakalpojumu un preču cenas. No tā tika veikti secinājumi, kādas ir šīs cenu izmaiņas – monitoringā kopējais secinājums, ka preču un pakalpojumu pamatcenas 85% gadījumu nav mainījusies. Tas nozīmē, ka eiro ieviešana nav būtiski ietekmējusi cenu izmaiņas,” stāstīja Apsīte.

EM pārstāve arī norādīja, ka Latvijā inflācija šogad ir zema – zem 1%. “Kopējais secinājums ir, ka cenu izmaiņas nav bijušas būtiskas eiro ietekmē,” teica Apsīte.

Tāpat Apsīte norādīja, ka kopumā Latvijā eiro ieviešana bijusi raita un bez nopietnām problēmām, turklāt iedzīvotāji ir pilnībā pieraduši pie jaunās valūtas.

Latvija 2014.gada 1.janvārī kļuva par 18. eiro zonas dalībvalsti.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+