Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Reuters/Scanpix/LETA

EM prognozē, ka šogad IKP augs par 4,5% 0

Ņemot vērā labvēlīgo konjunktūru – ekonomisko izaugsmi Eiropas Savienības (ES) valstīs, kas ir lielākais Latvijas preču noieta tirgus, kā arī pieejamās ES fondu investīcijas, prognozējams, ka šogad iekšzemes kopprodukts (IKP) varētu pieaugt par 4,5%, informēja Ekonomikas ministrija (EM).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Sagaidāms, ka stabila ekonomikas izaugsme saglabāsies arī 2018.gadā, prognozē EM.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes IKP ātro novērtējumu šā gada trešajā ceturksnī IKP bija par 5,8% lielāks nekā pirms gada, kas liecina, ka ekonomikas izaugsmes temps trešajā ceturksnī bija vēl straujāks nekā gada pirmajā pusē, kad ekonomika pieauga par 4%. Būtisks ieguldījums izaugsmē trešajā ceturksnī bija apstrādes rūpniecībai, būvniecībai, kā arī mazumtirdzniecībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

“IKP provizoriskā pieauguma dati ir apsveicami, jo īpaši iepriecina spēcīgā izaugsme apstrādes rūpniecībā. Stabili aug eksports un investīcijas. Vienlaikus ekonomikas ilgtspējīgai izaugsmei svarīgi ir palīdzēt uzņēmējiem modernizēt un paplašināt ražošanu, jo ilgstoši uzturēt šādus ekonomikas izaugsmes tempus bez atbilstoša produktivitātes kāpuma nebūs iespējams. Šis laiks ir jāizmanto, lai īstenotu nepieciešamās pārmaiņas – zināšanu ietilpīga eksporta veicināšanu, inovācijas stimulēšanu un cilvēkkapitāla attīstību,” uzsver ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Kopumā rūpniecības apjomi šā gada trešajā ceturksnī pieauga par 8%, pie tam apstrādes rūpniecībā izaugsme pārsniedza 10%. Stabila izaugsme bija vērojama gandrīz visās apstrādes rūpniecības apakšnozarēs un gandrīz pusi no nozares pieauguma noteica aktivitāšu palielināšanās lielākajās nozarēs – kokapstrādē un pārtikas rūpniecībā.

Tāpat jūtamu ietekmi uz IKP pieaugumu atstāja uz iekšzemes pieprasījumu orientēto nozaru attīstība, ko, no vienas puses, noteica ES fondu līdzekļu intensīvāka ieplūšana ekonomikā, bet, no otras puses, uzlabojumi darba tirgū.

Šā gada trešajā ceturksnī būvniecības apjomi palielinājās par gandrīz ceturtdaļu, savukārt mazumtirdzniecība pieauga par 5%. Par ekonomikas strauju attīstību liecina arī jaunākie ārējās tirdzniecības dati – šā gada jūlijā-augustā preču eksporta apjomi pieauga par gandrīz 8%, savukārt imports – par 21%.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.