Mobilā versija
+10.4°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
29. novembris, 2013
Drukāt

EM rosina veidot Valsts būvniecības kontroles biroju (2)

buvnieciba_leta_Edijs_Paalens_7

Lai stiprinātu valsts kontroli un uzraudzību pār būvniecības procesu un nodrošinātu tā augstāku kvalitāti, Ekonomikas ministrija (EM) sagatavojusi grozījumus jaunajā Būvniecības likumā, rosinot izveidot Valsts būvniecības kontroles biroju (VBKB), portālu “LA.lv” informēja EM.

VBKB būtu EM padotībā esoša iestāde, kas veiktu būvniecības valsts kontroli un būvju pieņemšanu ekspluatācijā normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos. VBKB būtu tiesības pieprasīt un bez maksas saņemt informāciju un dokumentus, tai skaitā uz būvatļaujas pamata izstrādāto projektu,

Tāpat birojam būtu jāorganizē atkātota būvprojekta vai būves ekspertīze, jāapseko jebkura būve, ja saņemts iesniegums par normatīvo aktu pārkāpumiem vai bīstamību būvniecības procesā vai pēc tā, pieaicinot tās būvvaldes pārstāvi, kas izdevusi būvatļauju, kā arī jāinformē speciālistu kompetences pārbaudes iestādi par būvspeciālistu pārkāpumiem.

VKBK, veicot būvniecības procesa kontroli un uzraudzību, būtu arī tiesības apturēt būvdarbus, ja konstatēti būtiski būvniecības procesa pārkāpumi vai bīstamība, uzdot ekspluatācijā nodotas būves īpašniekam novērst bīstamību būvē, informējot par to pašvaldību, kā arī līdz drošības pārkāpumu novēršanai aizliegt būves ekspluatāciju, ja konstatēta tās bīstamība.

EM rosina likumā arī noteikt, ka VBKB strādā nozarē zinoši un augsti kvalificēti speciālisti, kuriem jābūt atbilstošai izglītībai un jābūt reģistrētiem būvinspektoru reģistrā.

EM virzītie grozījumi otrdien tika konceptuāli atbalstīti Saeimas tautsaimniecības komisijā. Paredzēts, ka likuma izmaiņas stāsies spēkā 2014.gada 1.februārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Komisija atbildīga par komisijas darbu. Vai tiešām ir lieki līdzekļi, lai kaut ko veidotu no jauna??? Vajag tikai pastiprināt kontroli par visāda veida celtniekiem un arhitektiem ar mērķi- katram kvalitatīvi atbildēt par savu darbu.

  2. Kad nejēgas sapratīs, ka demokrātiskā valstī atbildīgi var būt tikai pasūtītājs un izpildītājs savās interesēs.Pārējais uzslāņojums-parazīti ir lieki.

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (9)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+