Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
29. novembris, 2013
Drukāt

EM rosina veidot Valsts būvniecības kontroles biroju (2)

buvnieciba_leta_Edijs_Paalens_7

Lai stiprinātu valsts kontroli un uzraudzību pār būvniecības procesu un nodrošinātu tā augstāku kvalitāti, Ekonomikas ministrija (EM) sagatavojusi grozījumus jaunajā Būvniecības likumā, rosinot izveidot Valsts būvniecības kontroles biroju (VBKB), portālu “LA.lv” informēja EM.

VBKB būtu EM padotībā esoša iestāde, kas veiktu būvniecības valsts kontroli un būvju pieņemšanu ekspluatācijā normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos. VBKB būtu tiesības pieprasīt un bez maksas saņemt informāciju un dokumentus, tai skaitā uz būvatļaujas pamata izstrādāto projektu,

Tāpat birojam būtu jāorganizē atkātota būvprojekta vai būves ekspertīze, jāapseko jebkura būve, ja saņemts iesniegums par normatīvo aktu pārkāpumiem vai bīstamību būvniecības procesā vai pēc tā, pieaicinot tās būvvaldes pārstāvi, kas izdevusi būvatļauju, kā arī jāinformē speciālistu kompetences pārbaudes iestādi par būvspeciālistu pārkāpumiem.

VKBK, veicot būvniecības procesa kontroli un uzraudzību, būtu arī tiesības apturēt būvdarbus, ja konstatēti būtiski būvniecības procesa pārkāpumi vai bīstamība, uzdot ekspluatācijā nodotas būves īpašniekam novērst bīstamību būvē, informējot par to pašvaldību, kā arī līdz drošības pārkāpumu novēršanai aizliegt būves ekspluatāciju, ja konstatēta tās bīstamība.

EM rosina likumā arī noteikt, ka VBKB strādā nozarē zinoši un augsti kvalificēti speciālisti, kuriem jābūt atbilstošai izglītībai un jābūt reģistrētiem būvinspektoru reģistrā.

EM virzītie grozījumi otrdien tika konceptuāli atbalstīti Saeimas tautsaimniecības komisijā. Paredzēts, ka likuma izmaiņas stāsies spēkā 2014.gada 1.februārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Komisija atbildīga par komisijas darbu. Vai tiešām ir lieki līdzekļi, lai kaut ko veidotu no jauna??? Vajag tikai pastiprināt kontroli par visāda veida celtniekiem un arhitektiem ar mērķi- katram kvalitatīvi atbildēt par savu darbu.

  2. Kad nejēgas sapratīs, ka demokrātiskā valstī atbildīgi var būt tikai pasūtītājs un izpildītājs savās interesēs.Pārējais uzslāņojums-parazīti ir lieki.

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+