Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
7. februāris, 2014
Drukāt

EM vairākiem elektrības ražotājiem samazinājusi SEN likmi

Elektriba

Ekonomikas ministrija (EM) pēc informācijas saņemšanas no Lauku atbalsta dienesta (LAD) precizējusi subsidētās elektroenerģijas ražotāju reģistra datus, vairākiem elektrības ražotājiem samazinot subsidētās enerģijas nodokļa (SEN) likmi.

EM no LAD saņēmusi papildu informāciju par 11 komersantiem, kuriem iepriekš noteikto 10% vietā tagad noteikta 5% likme.

Kā redzams informācijā, kas izvietota EM mājaslapā, SEN likme samazināta, piemēram, AS “Agrofirma Tērvete”, SIA “Druvas Unguri”, SIA “MC bio”, SIA “Ulbroka” un citiem.

Jau ziņots, ka EM, nosakot SEN likmes, šokējusi elektrības ražotājus. Biogāzes stacijām, pretēji iepriekš noteiktajam, SEN likme bija noteikta nevis 5%, bet gan 10%.

Kā noskaidroja biznesa portāls “Nozare.lv”, lai elektroenerģijas ražotājiem tiktu piemērota pazeminātā SEN likme, jāvēršas Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Kā skaidroja Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta direktora vietniece Andra Balode, LAD administrē samazinātās subsidētās elektroenerģijas nodokļa piešķiršanu tiem nodokļa maksātājiem, kas ražo elektroenerģiju no dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem vai atvasinātiem produktiem, koksnes biomasas, kā arī tiem, kas saražoto siltumenerģiju izmanto augu veģetācijas procesa nodrošināšanai segtajās platībās.

Lai šiem nodokļa maksātājiem tiktu piemērota samazinātā likme, viņiem jāiesniedz informācija LAD, kas izvērtē nodokļa maksātāja atbilstību samazinātās nodokļa likmes piemērošanai.

Nodokļa maksātājam var tikt piemērota samazinātā nodokļa likme tikai tad, kad LAD ir veicis pirmreizējo izvērtēšanu. Ja izvērtēšanas procesā apstiprinās, ka nodokļa maksātājs ir tiesīgs piemērot samazināto nodokļa likmi, LAD par to informē EM, kura attiecīgo informāciju ievieto Subsidētās elektroenerģijas ražotāju reģistrā.

Līdz ar to, jo ātrāk nodokļa maksātāji iesniegs LAD pirmreizējo iesniegumu, jo ātrāk LAD izvērtēs un sniegs informāciju EM. EM nevar nodokļa maksātājam reģistrā norādīt 10% nodokļa likmes vietā zemāku likmi, tikai pamatojoties uz nodokļa maksātāja sniegto informāciju. Par šādu izmaiņu veikšanu EM ir nepieciešams saņemt informāciju no LAD.

Ja nodokļa maksātājs būs samaksājis nodokļa likmi 10% apmērā, bet LAD pēc nodokļa maksātāja iesniegtās informācijas EM būs apstiprinājis, ka nodokļa maksātājam pienākas 5% likme, nodokļa maksātājam būs tiesības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā saņemt pārmaksātās nodokļa summas.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+