Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Embargo pārcieš ar siera eksportu. Latvijas valsts atbalstu lūdz vien Krievijas uzņēmēji (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Mēs, piena ražotāji, patlaban esam iespiesti spīlēs. Nav izvēles – dzīvniekiem ēst ir jādod, tie ik dienu ir jāslauc, bet pienu pārdot varam par cenu, kas zemāka par pašizmaksu. Latvijā nevienam ražotājam pašizmaksa nav zemāka par 24 centiem, piena iepirkuma cena patlaban ir no 17 līdz 28 centiem. Dzīvojam uz subsīdiju rēķina un agrāko gadu ietaupījumiem. Saimnieki bankās prasa bankas aizdevumu pagarinājumus, kredītu brīvdienas. Šādā tirgus situācijā mēs, lauksaimnieki, varam izturēt līdz nākamā gada sākumam, vēlākais, martam,” teic Latvijas Piena ražotāju asociācijas valdes loceklis Jānis Bērziņš.

Valsts ieņēmumu dienesta sniegtā informācija rāda, ka Krievijas embargo postošo ietekmi par iemeslu grūtajai situācijai nosauc samērā maz uzņēmēju, tomēr kopējā prasītā pagarinājuma summa pārsniedz vairākus miljonus eiro (sk. uzziņu). No 23 piensaimnieku laika posmā no 2014. gada 1. oktobra līdz šā gada 7. jūlijam gadā iesniegtajiem 23 iesniegumiem par nodokļu maksājumu termiņu pagarināšanu 15 iesniegumi no trīs nodokļu maksātājiem (piena pārstrāde un siera ražošanu – divi nodokļu maksātāji, piena lopkopība – viens nodokļu maksātājs), kuri kā iemeslu nodokļu sadalīšanai termiņos min Krievijas Federācijas noteikto embargo pārtikas produktu importam un lūdz piemērot likuma “Par nodokļiem un nodevām” 24. panta pirmās daļas 9. punktu (t. i., īpašu nodokļu maksājumu termiņa pagarinājumu piešķiršanas kārtību tiem nodokļu maksātājiem, kas cietuši no Krievijas ieviestajām sankcijām).

Nav noslēpums, ka nodokļu maksājumu pagarinājumu (valdības noteikumi atļauj noteikt piecu gadu ilgu pagarinājumu) ir saņēmuši Krievijas uzņēmējiem piederošie “Food Union” grupas uzņēmumi “Rīgas piena kombināts” un “Valmieras piens” – iznāk, ka vienīgie no pārstrādes uzņēmumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tieši tā – pārstrādes uzņēmumi atšķirībā no piena ražotājiem zaudējumus necieš… Bet mēs, lauksaimnieki, esam spiesti pārdot pienu par 16 centiem litrā! Cik ilgi? Kaut kad jau pacietības vadzis lūzīs.

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr: Valsts izģērbj mazo uzņēmēju (10)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Draugiem Facebook Twitter Google+