×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
29. jūlijs, 2017
Drukāt

Emigrējušie tautieši izīrē īpašumus Latvijā: nepatīkami pārsteidz nodoklis (30)

Ilustratīvs attēls. Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Aizbraukušie tautieši savu īpašumus Latvijā ir izīrējuši, taču ir nepatīkami pārsteigti, ka par šādu rīcību, kas tiek raktēta kā saimnieciska darbība, ir jāmaksā valstij nodoklis, vēsta “LNT Ziņas”.

Emigrējot uz ārzemēm, liela daļa Latvijas valstspiederīgo savus dzīvokļus, mājas vai zemes gabalus Latvijā izīrē un katru mēnesi gūst ienākumus. Emigranti īpaši nesteidz Valsts ieņēmumu dienestā piereģistrēt noslēgto īres līgumu un maksāt nodokļus, par šo tematu sīkāk šovakar vēsta “LNT Ziņas”.

Latviešu emigrante Anglijā Signe “LNT Ziņām” to vērtē kā “pilnīgu absurdu”, jo maksā jau nekustamā īpašuma nodokli un apsaimniekotājam. “Kāpēc, ja es ielaižu savā īpašumā kādu dzīvot, man būtu vēl kaut kas jāmaksā valstij. Latvijā drīz par visu nodokli prasīs, par visu, ko tu dari,” viņa ir sašutusi. Savukārt kāds cits pauda viedokli, ka pareizi būtu nodokli maksāt no peļņas, bet viņš visu naudu atdod par savulaik paņemto kredītu.

VID nodokļu metodikas galvenā inspektore Marija Radzjušonoka skaidro, ka Latvijai ir tiesības no gūtā ienākuma aprēķināt nodokli, lasāms televīzijas mājas lapā “skaties.lv”.

“Ņemot vērā, ka šis jūsu dzīvoklis atrodas Latvijā, tad Latvijai ir tiesības no jūsu gūtā ienākuma aprēķināt nodokli. Šeit jums ir jāmaksā,” sacījusi Valsts Ienēmumu dienesta pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Tas ir interesanti ,tātad LATVIJA sūta SIGNĀLU LATVJU un citiem INVESTORIEM -te NAF jainvestē ! Ilustrējam ar piemēru : latvju darbarokas un uzcītība ir 10 gadu laikā iekrājusi 100.000 Eiru ! Jautājums kur INvestēt ? “Irijā-DUBLINĀ,DROGHEDĀ,WIKLOWA,GOLVEIJA,LIMERLIKA ,Vācijā vai Lielbritānijā-LONDONĀ..TĀTAD sekojoši: IRIJĀ iegādājiem NĪ par 150.000 līdz 250.000 Eiru ,Pirmā iemaksa 10% ,mēnesī 700Eiru.-iznomā 1istabu viestrādniekam Letiņam ,Polim ,Lietuvietim ar mēneša maksājumu 350/400Eiras par istabiņu ,paliek 300Eiras maksājums (1 darba ned) pārejais mēneša ienākumi 1380/1400/1600 ienākumi. Pēc 5 gadiem vari 100% nodot nomas tirgū, cena 1300Eiru ,kred 700Eiru ,aģentūra 100/150Eiru , 450Eiru -20% = + 360 Eiru /mēn ,Cik iegāde un maksājumu slogs LATVIJĀ ? Jaņem vērā valsts LONDONA līdzīgi – 100% iznomājot ,turklāt ja iegādājas NĪ -1Milj.GBP nodokļu nasta ir simboliska pateicoties OFF-SHORE . Valsts iegūst REĀLU NAUDAS PIEPLŪDUMU

 2. Es savam tautietim,kà ar ciri mugurà.

 3. Kur pazuud komentaari?
  Un Juusu Limonciks Duuklavs maksaa nodoklus par ostaas pasleepto zemi?
  Protams nemaksaa.
  Es ceru ka palikusie arii maksaa par katru iziireeto zemes plekiiti, vai veca maamina kas iziiree studentam Istabu.
  Un veel nupat uzlika nodokli sirsninmaajinai un es par Juusu laimi apdirsos.

 4. šai prasībai ir cits MĒRĶIS – IZDZĪVOT 100% VĒL ATLIKUŠOS NO LATVIJAS! Nav atbildes uz senu jautājumu: KAM TIKS ATDOTA TUKŠĀ LATVIJA??? CIK zināms, tad NEVIENA VIETA TUKŠA NEPALIEK…..
  PALDIES Dr.xy! PRECĪZI!

 5. Kas attiecas uz, no pasreiz valdosas,ES un NATO Valsts Latvijas,valdibas kura sastav no “zalajiem” & sarkanajiem cekistiem,tad pec vinu likumiem,Latvijas Valsts pilsonis kurs nav registrets ka LV iedzivotajs,nedrikst piedalities pasvaldibu velesanas.Bet,tiek loti augstsirdigi atlauts maksat Iedzivotaja ienakuma nodokli ( IIN) !!! Rezultata ES un NATO Valsts Latvijas galvaspilsetu Rigu atkal parvalda kremla cekistu politiska apvieniba Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ.

 6. Milie tautiesi arzemes,iedzivotaja ienakuma nodoklis par ienakumiem Latvija,pec LV likumiem ir jamaksa visiem .Protams iznemot privilegetos Latvijas Valsts budzeta izlaupitajus.Dazi piemeri no sim priviligetajam aprindam.Latvijas Valsts budzeta izlaupitaju un nodoklu nemaksataju saraksta galvgali ir kremla cekistu politiska apvieniba ,ES un NATO Valsti Latvija,Vienota Launuma Imperija &GKR & Bela Russ,”ar savam SIA un pasvaldem,zalo” partijas biedrisi ar NATO ienaidnieku no Ventspils bunkura un vina stipendidates Rundales pils varones,LV Dzelzcela iztirgotaja kremla “investoriem” & uzturesanas atlauju tirgone kremla “investoriem”,un protams visi Valsts budzeta izlaupitaji no ta saucajamiem oligarhiem.Pec ES likumiem ari finansiala darbiba kura apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu skaitas Valsts nodeviba.Par likumu izpildisanu vai nepildisanu atbild attiecigas Valsts institucijas un atseviskas personas.Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un personam ir noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba.Ilggadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.Vai Latvijas Valsts naves soda atcelsanu ir ratificejusi ?

 7. Man liekas, ka pareizi būtu aprēķināt nodokli no summas, kas paliek pāri pēc apsaimniekošanas izdevumu un nekustamā īpašuma izrēķināšanas no šīs summas

  • “Iedzivotaja” ienakuma nodokli ir jamaksa visiem,lai kur ari vini nebutu.Par “ienakumu” skaitas summa kura paliek pari pec visu nodoklu un nepieciesamo izdevumu,kuri saistiti ar saimniecisko darbibu samaksanas.Pie ta var pievienot ari jusu izdevumus brauksanai uz Latviju u.t.t.,jo neviens finansu “genijs”,ieskaitot Rudales pils balles varones Finansu ministres,kura iztirgoja LV Dzelzcelu kremla “investoriem”, nevar pieradit pretejo.

 8. Un kas tur nepareizs? Ir ienākums, ir ar nodoklis. Tāda st… atruna, ka redz man viss aiziet kredīta maksāšanā. Samaksāsi kredītu un būsu ieguvis īpašumu. Paprasi savam angļu landlordam vai viņš maksā nodokli par izīrēšanu, būsi šokā – viņš ar maksā. Tā ir normāla prakse visur pasaulē. Tik pie mums vēl izbrīna ka nodokļi jāmaksā.

  • Kurā brīdī mūsu sagrabējušos dzīvokļos parādās ienākums ? Lai būtu dzīvojams , cik tur jāiegulda ? Kaut kāda samērojamībai jābūt. Tas pats , kas ar privātmājām , dzen īpašniekus ārā . Un izdzīs arī .

 9. Signei:
  Nav nekāds absurds! Tie ir ienākumi, no kuriem jāmaksā nodoklis. Tāds ir likums.
  Ielaid dzīvoklī – un neņem īres maksu – tas nebūs jāmaksā nodokļi.
  Ļoti vienkārši.

 10. Kas, emigranti ir VIP personas??? Viņiem šeit dzīvojot bija slikti, tagad dzīvojot tur – arī slikti. Protams likumi nav ideāli, pat muļķīgi, bet jūs maksāsiet nodokļus tāpat kā mēs palikušie Latvijā, kas vēl mēģinā šo valsti saglabāt. TĀ LŪK.

  • Man loti patiik ka Latvijaa jums palikusiem buus jaaregistree sirsninmaajinas, un vienreiz gadaa par samaksu pieaicinaats specialist’s to paarbaudiis.
   Tagad vareesiet par savu VIP maksaat daargi vai dirst kruumos.

 11. Tautiešiem ārzemēs Atbildēt

  Tad uztaisiet normālu izdevumu tāmi un uzrādiet 5 eiro īres maksu, lai tie no Valstiskas Izspiešanas Dienesta aizrijas ar savām algām, superprēmijām un rotēšanu uz labāku shēmošanas vietu, par to, ka pieķerti shēmošanā. Pretējā gadījumā Jums pēdējās kumpalu bikses novilks. Šeit tā pierasts un tā, pamazām, tauta tiek izsūtīta ekonomiskajā trimdā. Vai radīti apstākļi, kad visi ienākumi jātērē par dārgām zālēm pret nervu sabrukumu. Vai tad neesam sapratuši ? Un, manuprāt, mūsu Siles Kastai no Evropas un jeņķiem ir dota komanda Latviju atbrīvot no pamattautas. Ko viņi arī sekmīgi pilda. Tāpat kā piepilda savus makus un ārzonu kontus.

 12. He tie las atbraukusi uz Angliju, varbut lai paskatās uz to ko vini pasi īre šeit, par to ari īpašnieks maksa nodokļus, un jus pasi council tax , kas ir zemes nodoklis…

 13. 100 deputatiem vajag algas, vajag uzturet ofisus, cela izdevumi, naktsmitnes…Vajag tacu naudu!

  • Nav tak svarīgi kādiem mērķiem izmanto council tax, bet gan kāds ir council tax objekts. Un council tax objekts ir nekustamais īpašums. No vērtīgāka īpašuma lielāks nodoklis, no mazāk vērtīga – mazāks. Līdz ar to principiālu atšķirību starp NĪN Latvijā un council tax UK neredzu. Aiziet pašvaldības budžetā kā viens, tā otrs, kā to tālāk tērē paliek pašas pašvaldības ziņā, izejot no tās sabiedriskajām funkcijām.

 14. Nevis izire bet pārdod ,Cēsīs ķīnieši tik pērk īpašumus ar Latio atbalstu,mums ir tāds Mengelis Kārlis ,kas pārdos pat savu māti ,kad tik nauda .

 15. Man zināmie aizbraucēji rīkojas gudrāk, viņi vienkārši aizslēdz dzīvokļus un tur tos tukšus, jo nav vērts grasi vērtās īres maksas dēļ riskēt ar nepatikšanām,kad ielaistais īrnieks sataisa komunālo maksājumu parādus, izdemolē telpas, un nu vēl VIDs uz kakla… Ticiet man, tie, kas ir ielaiduši īrniekus, izmetīs tos laukā un turēs dzīvokļus tukšus, tā vēl vairāk pasliktinot situāciju īres tirgū. Jo tā spēle nav izdedzināto svešu vērta, tēlaini runājot…

 16. A kas pārstridz? Ir ienākumi ir nodoklis. Viss pareizi.

 17. Izīrētājam vajadzētu iepazīties ar nodokļu likumdošanu. Ir iespējas samazināt maksājamo nodokļu apjomu.

 18. Bet viss ir tikai loģiski. Kad Vēstures arhīvā pētīju šos jautājumus, tad atradu, ka pilnīgi jebkurš iedzīvotājs sniedza ienākumu deklarāciju – un īrnieku uzrādītajiem izdevumiem par īri bija jāsakrīt ar mājas (dzīvokļa) īpašnieka saņemtajiem ienākumiem, kā arī īpašniekiem bija jāmaksā IIN no šīm īres naudām. Apsaimniekošanas izdevumi bija atsevišķi; par sniegtajiem pakalpojumiem tika iesniegtas grāmatvedības atskaites, tos tikai daļēji apmaksāja īrnieki – tikai par konkrēti saņemto labumu (ūdens, kanalizācija,…), bet mājas tehniskās uzturēšanas izdevumi saimniekam bija jāsedz no īres naudas. Īres cenas bija visai vidējas, piem., par apm. 50 kv.m. dzīvokli mēnesī bija jāmaksā īre 60 LVL. Tarifi par elektrību, ūdeni un kanalizāciju bija patiešām niecīgi, jo toreiz iestādes necentās gūt pasakainu peļņu, līdzekļus izlietoja sistēmu uzturēšanā. Tagad visi grib kļūt par miljonāriem.

  • Par kādu naudu pirkt dzīvokli un par kādu remontēt ? Kur tad ir tas ieņēmums , ja viss sanāk mīnusos ? Labāk lai tie dzīvokļi iet postā ?

Draugiem Facebook Twitter Google+