×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Emīla Dārziņa jauktais koris – 6. labākais pasaulē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Emīla Dārziņa (agrāk Swedbank) jauktais koris 2014. gadā piedalījies dažādos konkursos, un Latvijas vārdu nesis visā pasaulē ar savu kvalitatīvo skanējumu, par ko Pasaules Koru Olimpiādes organizatoru – INTERKULTUR – sastādītajā tūkstoš pasaules labāko koru sarakstā ieguvis augsto sesto vietu, portālam LA.lv pavēstīja kora pārstāve Inta Briede.

INTERKULTUR sagatavotajā preses relīzē par Emīla Dārziņa jaukto kori teikti sekojoši vārdi: “Vēl vienu lielisku sasniegumu guvis Emīla Dārziņa jauktais koris no Latvijas. Koris, kas iepriekš zināms kā “Swedbank koris”, tagad jau nesot jauno vārdu ieguva čempiona titulu 8. Pasaules Koru Olimpiādes kategorijā “Laikmetīgā mūzika”. Tādējādi tūkstoš labāko pasaules koru sarakstā viņi no 693.vietas pacēlušies uz augsto 6.vietu.”

Kora diriģents Artūrs Ancāns viennozīmīgi ir lepns par šādu augstu sasniegumu, jo vietu iedalījums tiek veidots objektīvi, apkopojot kompetentas žūrijas piešķirtos punktus konkursos. “Protams, korim 2014. gads ir bijis ļoti intensīvs un spraigs. Esam piedalījušies dažādos projektos, koncertos un konkursos. Piemēram, jūnijā – vienā no augstākā līmeņa konkursiem Francijā, Tūrā, kur izcilas kvalitātes koru konkurencē tikām izvirzīti Grand Prix izcīņai. Tāpat dalība Pasaules koru Olimpiādē bija liels izaicinājums, jo startējām trijās konkursa kategorijās čempionu līgā:Laikmetīgās mūzikas kategorijā ieguvām čempiona titulu un zelta medaļu, savukārt Tautas mūzikas un Jaukto koru mūzikas kategorijās – zelta medaļas.”

Diriģents piebilst, ka kora gads vēl nepavisam nav galā. Jau šo sestdien, 15. novembrī koris piedalīsies nodibinājuma “Skaņu mākslas fonds” rīkotajā koncertā “Dziesma brīvai Latvijai” Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Savukārt 20. un 21.decembrī koris aicinās klausītājus uz Ziemassvētku koncertuzvedumu “Ķekatā, ļekatā” Latvijas Universitātes aulā.

“Vislielākais gandarījums jebkuram diriģentam un jebkuram koristam ir redzēt savu skatītāju un klausītāju acis, kurās lasāms aizkustinājums, prieks un sajūsma, klausoties mūsu izpildījumā, – tas ir vislabākais novērtējums, kādu vien varam vēlēties,” tā Emīla Dārziņa jauktā kora diriģents Artūrs Ancāns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+