Kultūra
Mūzika

Emīla Dārziņa jauktajam korim šogad 15 gadu jubileja0

Foto – Jānis Konons

Emīla Dārziņa jauktais koris šogad rudenī svin savu piecpadsmito gadadienu. Koris dibināts 2003. gada 3. novembrī, sākotnēji kā Swedbank koris (Hansabankas koris). Pēc desmit gadu darbības nosaukums mainīts uz latviešu slavenā kormūzikas komponista Emīla Dārziņa vārdu, godinot iemīļotos šī komponista darbus, Turklāt kora dibināšanas mēnesis un datums ir zīmīgs – tā ir arī E.Dārziņa dzimšanas diena.

Kora jaunā sezona solās būt spraiga un aizraujoša. Šī gada rudenī, 27. oktobrī ar vērienīgu svētku koncertu “Ūdens.Ceļš…” Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā, Emīla Dārziņa jauktais koris uz svinībām aicinās gan savus bijušos koristus un diriģentus, gan visus kormūzikas mīļotājus. Īpašs notikums šajā koncertā būs Andra Sējāna jaundarba – cikla korim “Ūdens” pirmatskaņojums. Savukārt novembrī, ar Latvijas Republikas vēstniecības Korejas Republikā atbalstu, valsts simtgadei veltītus koncertus koris vedīs uz Dienvidkoreju.

Jubilejas sezonā koris plašākai publikai sagatavojis vēl vienu skaistu un muzikālu dāvanu – jau septembrī tiks izdots skaņu ierakstu disks “Gaismas upes”. Tas ir pirmais kompaktdisks, kas radīts, nesot Emīla Dārziņa jauktā kora nosaukumu, un tajā iemūžināti speciāli šim korim komponēti skaņdarbi. Ierakstā dzirdami tādu Latvijā un ārvalstīs populāru komponistu, kā Ē.Ešenvalda, R.Dubras, J.Nīmaņa, S.Mences un citu darbi. Projekta iniciators ir Artūrs Ancāns, kurš ir kora dibinātājs un līdz 2014. gadam bija tā mākslinieciskais vadītājs.

Šī gada decembrī Emīla Dārziņa jauktais koris uzstāsies kopā ar pūtēju orķestri “Rīga”, savukārt, 2019. gadā dosies uz Štutgarti, Vācijā, lai piedalītos garīgās mūzikas festivālā. Jau ierasts, ka ik gadu koris piedalās arī starptautiskos koru konkursos un festivālos, arī šī jubilejas sezona nebūs izņēmums.

LA.lv