×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. novembris, 2015
Drukāt

Emīla Dārziņa koris gūst laurus konkursā Spānijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Emīla Dārziņa jauktais koris 31. oktobrī piedalījās starptautiskā koru konkursā Tolosā, Spānijā un izcīnīja trešo vietu tautas mūzikas kategorijā, pavēstīja kora pārstāve Aiva Švēde.

Koris ieguva 452,5 punktus, kas ir tikai par 1,5 punktiem mazāk kā pirmās vietas ieguvējiem – Francijas korim “Mikrokosmos”. Emīla Dārziņa jauktais koris saņēma arī Basku zemes pašpārvaldes un žūrijas speciālbalvu par labāko basku komponista

Kora diriģenti Nora Vītiņa un Rūdolfs Krēsliņš sacīja: “Esam ļoti gandarīti par kora sasniegumu un lepni, ka Emīla Dārziņa kora izpildījums aizkustināja komponistu un skatītājus”. Papildus konkursam koris sniedza piecus koncertus dažādās Basku zemes pilsētās, priecējot kora mūzikas cienītājus ar Latvijas un pasaules komponistu a cappella mūziku.

Konkursā piedalījās arī Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris “Tiāra”, kas diriģentes Airas Birziņas vadībā ieguva otro vietu bērnu koru kategorijā, piekāpjoties Katalonijas korim, piebilst Švēde.

Tolosas koru konkurss katru gadu pulcē labākos pasaules korus. Konkursa dalībnieki tiek atlasīti un uzaicināti piedalīties, rūpīgi izvērtējot to līdzšinējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru. Konkurss ir viens no sešiem pasaules koru Grand Prix izcīņas posmiem, un šogad tajā piedalījās kolektīvi no Argentīnas, ASV, Japānas, Zviedrijas, Francijas, Spānijas, Norvēģijas, Ungārijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+